Bota bez páru

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavou ve chvílích, kdy se nudíme a nemáte takříkajíc do čeho dloubnout. Jsou tréninkem pro náš mozek, který účinně rozhýbe každičký mozkový závit. To je někdy víc než potřeba. 

Mozek potřebuje stejný trénink jako jakýkoliv jiný sval našeho těla. Jen tak jej udržíme fit a vitální na dlouhé roky dopředu. Jen tak nikdy nezestárneme. 

Řešením hádanek a hlavolamů navíc zlepšujeme kognitivní schopnosti, učíme se bystřit své smysly a celkové vnímat každičký potřebný detail. To pak můžeme využít v kterékoliv oblasti našeho života. 

Pokud chcete vědět, jak na tom se svou bystrostí a postřehem jste, vyzkoušejte si naši bleskovou výzvu určenou těm nejbystřejším jedincům. O co v ní jde? Na zdánlivě obyčejném obrázku s botami je zapotřebí najít tu, které chybí pár. 

Nejprve si však řekněme, co na první pohled na obrázku vidíme. Vidíme zde velké množství gumovek. Ty jsou tvarem sice shodné, ale odlišuji je vzory na jejich povrchu. 

Vidíte ho? 

Na některých botách jsou puntíky, na jiných lze vidět srdíčka a na dalších například žluté slzy. Každá bota má jinou barvu. Přesto má každá z bot svůj pár. Tedy až na jednu. 

Najdete 3 rozdíly?

Zdroj: Youtube

A právě tato bota je výzvou, která čeká na vaše odhalení. Musíte objevit botu, které chybí pár. Celý proces hledání navíc ztěžuje fakt, že na jeho odhalení máte omezený čas. Botu je třeba objevit za pouhých 6 vteřin. Zvládnete to? 

Jen tak se totiž zařadíte mezi 5% nejlepších. Odborníci se shodují, že až 95 % zúčastněných při hledání boty, která nemá pár, selže a botu neobjeví. 

Nastavte si tedy časovač hodinek na 6 vteřin. Víc času vám nedáme. Pak se pozorně zadívejte na obrázek a vnímejte jej jako celek. Poté si projděte každou botu zvlášť. Čas běží jako o závod. Proto jím zbytečně nemrhejte. 

Jakmile se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste botu bez páru našli, patří vám veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi 5% nejlepších, kteří to zvládli v časovém limitu 6 vteřin. 

V případě, že stále nevíte, kde se bota bez páru nachází, nezoufejte. My vám ji ukážeme. Je v rudhé řadě odspodu, jako první zprava. Tak co, už ji vidíte? 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.the-sun.com, www.thurrockgazette.co.uk