Optické iluze

Hádanky a optické iluze jsou víc než zábavnou kratochvílí. Jsou především způsobem, jak naplno zapojit mozek a rozhýbat všechny mozkové závity. Snadné to ale rozhodně není. 

Proto jsou to hádanky, abychom na jejich vyřešení museli vynaložit úsilí. Pravidelným řešením hlavolamů ale zlepšíte kognitivní schopnosti a naučíte se zacílit na detaily. To se vám bude hodit i v životě. 

Je potřeba opravdu bystrého oka a naprosté koncentrace. Jen tak hádanku vyluštíte. Pokud vám ale hlavolamy nejsou cizí, máme pro vás IQ výzvu. Vyřešit ji však zvládne pouze génius. 

Troufnete si na ni? Nejprve vám řekneme, o co jde. Na zdánlivě jednoduchém obrázku plném čísel vás čeká nelehká výzva. Musíte zde najít konkrétní číslice 7525. Navíc je v tom malý chyták, tak pozor, jak a kde budete hledat. 

Celý proces navíc ztěžuje fakt, že na vyřešení hlavolamu máte pouhých 10 vteřin. To není mnoho času. Ani se nerozkoukáte a bude pryč. Jdete i tak do toho? 

Najdete číslo? 

Pokud kývete na výraz souhlasu, pak si nastavte časovač hodinek na námi požadovaný čas. Pak se pozorně zadívejte na obrázek a zkuste se rychle zorientovat. 

Pokud zde najdete chybu, jste génius: 

Zdroj: Youtube

Teď už na nic nečekejte a začnete číslo 7525 hledat. Čas plyne jako voda. Zkuste si pomoci tím, že nejprve najdete číslici sedm. Tam je počátek zbylých čísel. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste číslo 7525 ve změti ostatních číslic našli, pak vám patří veliká gratulace. 

Právě jste se zařadili mezi génie, kterým se to povedlo. Odborníci se shodují, že až 98% zúčastněných v této IQ výzvě pohoří. Pokud se vám to tedy povedlo, disponujete nebývalou bystrostí, které neunikne žádný detail. 

V případě, že jste číslo 7525 nenašli, ale nemusíte zoufat, My víme, kde se nachází a rádi vám to sdělíte. Nejprve vám ale řekneme, kde byl již zmiňovaný chyták. Ten se ukrýval v tom, že číslici 7525 bylo potřeba hledat diagonálně. 

Pokud jste tedy hledali pouze ve vodorovném nebo svislém směru, najít jste ho nemohli. Číslo 7525 začíná ve čtvrté řadě číslicí 7, která je sedmá zleva, pod ním se diagonálně nachází i zbylá tři čísla. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, timesofindia.indiatimes.com, timesofindia.indiatimes.com