Jak ulevit zádům

Bolesti zad čas od času potrápí snad každého z nás. Někomu bolest rychle odezní, zatímco druhého svazuje několik dlouhých dnů vkuse. V takových chvílích většinou saháme po lécích na utišení bolesti. 

Léky však neřeší samotný problém. Ten je pevně zakotvený v našem těle. Abychom se bolesti zad zbavili a do budoucna jí předcházeli, je nutné najít její zdroj. Prevencí bolavých zad je samozřejmě zdravý životní styl. 

Přesněji řečeno pohyb, kterého v době, kdy takřka všechno můžeme zařídit ze svého telefonu, nemáme dostatek. Pokud však sportujete a bolest zad vás přesto zastihne, nepanikařte. V případě, že prášky na utišení bolesti nepatří mezi naše oblíbence, můžete si pomoci i jinak. 

Třeba obyčejným kolíčkem na prádlo. Kolíček na prádlo je totiž skvělou akupunkturní pomůckou. Stačí, abyste ho na několik sekund přiložili na horní část ucha – místo, které se v našem těle pojí s oblastí zad a ramen. Po chvilce sami uvidíte, jak moc je tento jednoduchý pomocník skutečně účinný. 

Správná stimulace totoho akupunkturního bodu pomáhá uvolnit napětí v zádech a poskytnout vám tolik potřebnou úlevu. Pokud na bolesti zad trpíte, mějte kolíček na prádlo vždy po ruce. Třeba si jeden uložte do kosmetické taštičky nebo rovnou do kabelky, abyste si mohli kdykoli a kdekoli na cestách ulevit.

Co dalšího pomáhá

Skvělým pomocníkem, jak ulevit bolavým zádům, je i tenisový míček. Pokud se právě potýkáte s nepříjemnou bolestí v zádech, posaďte se na podlahu, tenisový míček vložte pod hýždě a jemně se kutálejte sem a tam. 

Jak se zbavit bolesti v bedrech? 

Zdroj: Youtube

Tímto jemným pohybem rychle „nahmatáte“ místo, kde vás hýždě nejvíce bolí. Pak se tenisovým míčkem zastavte přesně tam a chvilku posečkejte. I přes nepříjemné napětí zkuste chvilku vydržet a bolest prodýchat. 

Pro zesílení stimulace zvedněte jednu nohu a dotkněte se kolena druhé nohy, přičemž ruce držte na zemi kvůli rovnováze. Po dvou minutách vyměňte strany. Tato jednoduchá metoda pomáhá účinně uvolnit páteř a celkově zmírnit potíže se zády.

Pokud dáváte při bolestech přednost teplu, pak i pro vás máme řešení. Je jím epsomská sůl. Ta je bohatá na síran hořečnatý, který napomáhá vstřebávání živin, zlepšuje kvalitu kostí, uvolňuje bolestivé klouby a snižuje křeče. 

Koupel s epsomskou solí připravíte tak, že malý hrnek epsomské soli necháte rozpustit ve vaně naplněné horkou vodou. Nechte chvilku vychladnout, abyste se do vody mohli ponořit a pak si vychutnejte 15minutovou koupel. Nestačíte se divit, jak relaxující a osvěžující tento zážitek bude. 

Zdroje: www.webmd.com, www.mayoclinic.org, health.ucdavis.edu