Boris 'Brexit' Johnson a jeho pět dětí: Kdo jsou a proč se jednoho zřekl?

Boris Johnson

Boris Johnson

Foto: profimedia

Johnson je zběhlý politik, ale to, co nedávno učinil, se zapíše do historie a také všem do paměti. Drze se rozhodl ignorovat všechny existující postupy a napřímo požádal královnu Alžbětu, aby přerušila zářijové zasedání parlamentu a pomohla mu tak s brexitem. Obyčejně se monarchie neplete do politiky a nikdo nečekal, že by královna hnula prstem, aby mu s odchodem z EU pomohla, ale stalo se. Z Alžběty se rázem stal ještě větší vyvrhel než Meghan Markle, princ Andrew a Camilla dohromady a Johnson se už pár dní nosí jako páv. 

Nový pán Brexitu je od svého zvolení do funkce premiéra často srovnáván s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Může za to jeho účes, autokratické nastavení mysli i pocit, že spolkl všechnu moudrost světa. Oba mají také kupu dětí, a přestože Johnson tvrdí, že zplodil pouze čtyři potomky, není to pravda. Dětí je pět. Kdo jsou, co dělají, a proč to páté nechce přiznat za své?

Lara Lettice, nejstarší dcera

Boris Johnson dětiZdroj: winto


Borisova nejstarší pýcha se jmenuje Lara Lettice a je jí 26 let. Johnsova co nevidět exmanželka Marina Wheeler s ní otěhotněla ještě předtím, než si Borise vzala. Lara je spisovatelka, editorka a zpravodajka a píše pro plátek Evening Standart. Vystudovala prestižní školu Bedales, kde jeden rok stojí 33 tisíc liber (skoro milion korun).

S otcem má špatný vztah. Když se zjistilo, že svou ženu podváděl, nazvala ho Lara sobeckým bastardem. Také dodala: ,,Máma s ním skončila. Zpátky ho už nikdy nevezme."

Milo Johnson, druhý nejstarší ze sourozenců

Boris Johnson dětiZdroj: winto


Milu Johnsonovi je 24 let a je druhým nejstarším z klanu Johnsonů. Docházel na školu Westminster, za další milion školného ročně. Poté se zapsal na London School, kde v roce 2014 vystudoval obor orientální a africká studia.

Po škole se na pět měsíců odebral na stáž do Dubaje, kde pracoval pro časopis Esquire. Říká se, že ve sportech exceloval. Miluje fotbal, kriket a běhání. Podle profilu na Linkedinu mluví plynně francouzsky, rusky a arabsky. V rozvodovém debaklu se staví na stranu své matky.

Cassie Peaches, třetí potomek

Boris Johnson dětiZdroj: winto

Cassie je 22 a je třetím potomkem Borise a Mariny. Vystudovala Highgate School v severním Londýně, oproti starším sourozencům na ní rodiče škudlili, rok na této škole stál "pouze" 18 tisíc liber (půl milionu korun).

Spisovatelská krev zřejmě koluje v rodině, Cassie se věnuje psaní a korektuře, během školní docházky byla editorkou školního časopisu Cholmeleian. K situaci svých rodičů se veřejně nevyjádřila.

Theodore Johnson, nejmladší z dětí?

Boris Johnson dětiZdroj: winto

◀ PŘEDCHOZÍ ČÁST
Část 1/2
DALŠÍ ČÁST ▶

Akční letáky