Boris 'Brexit' Johnson a jeho pět dětí: Kdo jsou a proč se jednoho zřekl?

7. září 2019 četba na 3 minuty
Boris Johnson

Boris Johnson

Foto: profimedia

Johnson je zběhlý politik, ale to, co nedávno učinil, se zapíše do historie a také všem do paměti. Drze se rozhodl ignorovat všechny existující postupy a napřímo požádal královnu Alžbětu, aby přerušila zářijové zasedání parlamentu a pomohla mu tak s brexitem. Obyčejně se monarchie neplete do politiky a nikdo nečekal, že by královna hnula prstem, aby mu s odchodem z EU pomohla, ale stalo se. Z Alžběty se rázem stal ještě větší vyvrhel než Meghan Markle, princ Andrew a Camilla dohromady a Johnson se už pár dní nosí jako páv. 

Neoficiálně je nejmladší, oficiálně ne. Theodorovi je 20 let a je nejmladším synem Mariny. Jeho život je obestřen tajemstvím, nikdo neví, do jaké školy docházel v mládí, na výšku se ale rozhodl pro Cambridge, přímé rivaly Oxfordské univerzity, kam docházel jeho otec

Kdo je Stephanie Macintyre?

Helen Macintyre

Stephanie Macintyre je pátým, nechtěným dítětem vzešlým z krátké aférky mezi Johnsonem a jeho uměleckou poradkyní Helen Macintyre. Nejmladší Johnsonova dcera se narodila v roce 2009 a premiér odmítal tvrzení, že je jeho dcerou a není ani jmenován otcem na jejím rodném listu. 

Že je otcem bylo zjištěno až v 2013, kdy se během soudní pře dožadoval soudního příkazu, který by zabránil spojování jeho jména s malou Stephanie. Podle posledních informací se k ní otec ani starší sourozenci nehlásí.

PŘEDCHOZÍ ČÁST
Část 2/2
DALŠÍ ČÁST

Akční letáky