Horké prameny vznikají jako dešťová voda, která pronikla do horninového podloží. Tam byla magmatickým systémem přehřáta. Právě tyto prameny existují hluboko pod Yellowstonem, kde pak horká voda stoupá zpět na povrch a usazuje se v jezírkách s vysoce kyselou vodou.

Nohy plavající v Abyss Pool, jednom z pramenů národního parku, poprvé spatřil v úterý 16. srpna jeden ze zaměstnanců parku. Jezírko Abyss Pool leží západně od West Thumb Yellowstonského jezera na jihu parku. Horký pramen Abyss Pool je 16 metrů hluboký geotermální bazén, v němž může voda dosahovat teploty až 60 stupňů Celsia.

Na video o hrůzostrašném nálezu se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Jak se zde lidská noha vzala?

Případ Yellowstonského národního parku je stále vyšetřován a navenek neproniklo mnoho informací. "Důkazy z dosavadního vyšetřování naznačují, že k incidentu s jednou osobou došlo pravděpodobně ráno 31. července 2022 v Abyss Pool. V současné době se park domnívá, že nedošlo k žádnému cizímu zavinění. Vyšetřování pokračuje, aby se zjistily okolnosti úmrtí," uvádí se v prohlášení Yellowstonského národního parku. Yellowstonské úřady stále neidentifikovaly plovoucí lidskou nohu nalezenou v bazénu. Mluvčí parku Linda Veressová uvedla, že vzhledem k tomu, že úřady ještě neprovedly konečnou identifikaci údu, nemůže o noze, botě ani o ničem jiném v souvislosti s tímto případem hovořit.

Nebezpečí v národním parku

Národní park Yellowstone je plný přírodních nebezpečí. Vyskytují se zde medvědi, vlci, losi a bizoni, kteří občas na lidi zaútočí.

Také horké prameny v Yellowstonu zranily nebo zabily více lidí než jakýkoli jiný přírodní prvek. Třeba v roce 2016 spadl do jednoho z mnoha yellowstonských horkých pramenů oregonský turista Colin Scott, když se pokoušel zkontrolovat teplotu. Jeho tělo se během jediného dne zcela rozpustilo. Později téhož dne byl nalezen mrtvý a unášený kolem bazénu, ale bouřka zmařila pokusy úředníků o záchranu těla. Zůstala po něm jen peněženka a žabky.

V roce 1981 zde zaplatil životem čtyřiadvacetiletý mladík David Kirwan, který se ponořil do vroucího Celestinského jezírka v Yellowstonu. Z vody se sice dokázal dostat, ale byl těžce zraněn: Měl úplně bílé oči a odlupovala se mu kůže. Později strážci našli vedle pramene dva velké kusy kůže ve tvaru lidských rukou. David druhý den v nemocnici zemřel.

Celkem na popáleniny v termálních jezírkách Yellowstonu zemřelo nejméně 22 lidí.

Zdroje:

www.iflscience.com

cowboystatedaily.com

www.eastidahonews.com