Neuvěřitelná proměna skály v luxusní obydlí se odehrála ve Worcestershire ve Velké Británii, kde Mastropietro koupil jeskyni zasazenou do kopců za pouhých 62 000 liber (1,7 milionu korun) poté, co se kvůli zdravotním problémům přestěhoval z Austrálie.

Jeskyně coby únik od reality

Jeskyně stará 800 let byla opuštěna v roce 1960 a Mastropietro v ní viděl příležitost vytvořit něco mimořádného. S naprostým odhodláním a bezmezným optimismem se pustil do nelehkého úkolu přeměnit jeskyni v zázrak 21. století. Jeho cílem bylo proměnit jeskyni v luxusní domov s moderním vybavením.

Během devíti měsíců Mastropietro neúnavně pracoval, odstranil 70 tun kamene a vytesal interiéry. Pečlivě vytvaroval prostor, zabudoval do něj podlahové vytápění, tekoucí vodu, vysokorychlostní Wi-fi a dokonce i kamna na dřevo. Výsledkem je kouzelný prostor zaplavený přirozeným světlem z velkých oken, zdobený kožešinovými textiliemi, dřevěným nábytkem a obílenými skalními stěnami, které odrážejí světlo po místnostech.

Podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

Z kamenů dnes luxusní bydlení

V domě se nachází ložnice s dřevěným rámem postele, útulný obývací pokoj s krbem ve stylu inglenook, kuchyňská linka a sprchový kout. Každý kout vyzařuje rustikální kouzlo a pocit klidu. Mastropietrova snaha zachovat podstatu jeskyně a zároveň ji naplnit moderním komfortem je patrná v každém detailu.

Příběh této proměny jeskyně v zámek dokonce upoutal pozornost pořadu Grand Designs, který ukázal Mastropietrovu neobyčejnou cestu. Nyní je jeskyně, přezdívaná "The Rockhouse Retreat", svědčí o lidské odolnosti a kreativitě.

Chcete okusit na vlastní kůži?

Hosté mohou zažít kouzlo Mastropietrova výtvoru, pokud se ubytují v hotelu Rockhouse Retreat, který je ukrytý v lesích hrabství Worcestershire. Útočiště nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost k odpočinku, relaxaci a regeneraci za poslechu zurčení Medového potoka a houkání sov.

Pokud jde o Mastropietra, projekt jeskynního domu mu poskytl nejen úžasný domov, ale také cenné životní lekce. Dokázal, že je stále fit, zdravý a schopný překonávat výzvy i tváří v tvář vysilující nemoci. Jeho příběh nepřestává inspirovat ostatní a ukazuje světu, jak mimořádných věcí lze dosáhnout s odhodláním, kreativitou a trochou šílenství. The Rockhouse Retreat je symbolem naděje a připomínkou toho, že sny se skutečně mohou stát skutečností, a to i v hlubinách prastaré jeskyně. 

Zdroje: www.thesun.co.uk, www.granddesignsmagazine.com, www.telegraph.co.uk