Neobyčejný příbytek, bývalý nákladní letoun DC-6 Everts Air Cargo, není jen domovem, ale i svědectvím kreativity, inženýrského umu a špetky výstřednosti.

Netradiční bydlení zachovalo i kokpit

Kotwického inspirace vzala za své, když si uvědomil prudce rostoucí náklady na stavbu běžného domu ze dřeva. Místo toho se rozhodl pro nové využití letadla, přičemž zachoval mnoho jeho původních prvků. Výsledek? Úchvatný dům v letadle se dvěma ložnicemi a jednou koupelnou, s plně funkční kuchyní, obývacím pokojem, a dokonce i s kokpitem, který zamrzl v čase a čeká na nové dobrodružství.

Podívejte se na netradiční domov v letadle:

Zdroj: Youtube

Vešlo se sem všechno

Po vstupu do tohoto leteckého zázraku návštěvníky přivítá prostorná místnost s původními nákladovými dveřmi letadla a pračkou. Když se přesunete dále, hlavní ložnice s manželskou postelí velikosti king size respektuje přirozené zakřivení interiéru letadla, doplněné moderním vybavením včetně televizoru s plochou obrazovkou.

K ložnici přiléhá skutečná koupelna s kachličkovým sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem, která je na hony vzdálená stísněnosti typické toalety v letadle.

V útrobách letadla se nachází dobře vybavená kuchyň, která se může pochlubit dostatkem úložných prostor, spotřebičů a lednice s mrazákem.

Skutečná pecka však čeká venku, kde Kotwicki důmyslně vytvořil prostor pro vaření na křídelní palubě. Hosté se mohou oddávat svým kulinářským dovednostem a zároveň se kochat úchvatným výhledem na aljašské hory.

Luxus na křídle

A pokud by to nestačilo, Kotwicki má v plánu ještě něco velkolepějšího. Na okraji křídla hodlá přidat vířivku - nádherné místo k odpočinku a pozorování fascinující polární záře. Vyhlídka na to, že si tuto nebeskou podívanou vychutnáte z vyhřáté vany, jistě naláká cestovatele toužící po jedinečném zážitku.

Toto netradiční obydlí není jen soukromým útočištěm, ale i neotřelou nabídkou na Airbnb, která zve odvážné duše, aby nastoupily na palubu stroje cestujícího časem zpět do roku 1956.

Dům v letadle nabízí nezapomenutelný pobyt, jehož ceny se pohybují od 245 do 570 liber (tedy od 7 do 16.000 korun) za noc v závislosti na ročním období. Hosté si nemovitost pochvalují a obdivují její kreativitu a jedinečnost, což z ní činí povinnou destinaci pro ty, kteří touží po skutečně nevšedním úniku.

V srdci aljašské divočiny stojí přeměněný dům pro letadla Jona Kotwického jako důkaz lidské vynalézavosti a neomezených možností představivosti. Je připomínkou toho, že domov není jen místo; je to plátno, na kterém se mohou rozletět vaše sny... Zde doslova. 

Zdroje: www.thesun.co.uk, www.businessinsider.com