Bylinky nade vše

Samozřejmě platí, že základem dobře fungujícího zdraví je zdravý životní styl. Dobře a nutričně a hodnotně jíst a hýbat se. 

Strava bohatá na nezdravé tuky, sedavé zaměstnání a často také přemíra stresu však mají na stav našich cév a srdce zcela opačný vliv. 

Pokud s tím už konečně chcete něco udělat, zaměřte se na stravu bohatou na živiny a pokud nesportujete, pak aspoň choďte. Zapomínat byste v tomto ohledu neměli ani na bylinky. 

Právě ty vám pomohou pročistit cévy a ulevit vašemu srdci. O jaké bylinky se jedná? Rozhodně je to kopřiva. Přírodní všelék, který je nejlepší popíjet v podobě čaje. Stačí pár lístků čerstvé nebo sušené kopřivy zalít vroucí vodou a nechat 15 minut louhovat. 

Kopřivový čaj můžete osladit lžičkou medu a zakápnout pár kapkami citrónové šťávy. K pročištění cév poslouží také mladé výhonky smrku, které mimo jiné uvolní ucpané dýchací cesty.

Teď jsou nejúčinnější

Skvělou bylinou, která prospívá cévám i srdci, je hloh. Hlohy právě v tuto dobu najdeme podél lesních cest nebo na mezích. V čem je hloh výjimečný? 

Bylinky na srdce - Zdraví z přírody:

Zdroj: Youtube

Hloh, a to jak květ, tak plod i listy, posiluje naše srdce. Pokud vás trápí nepřiměřené bušení srdce nebo dokonce trpíte na arytmii, je tato bylinka pro vás jako dělaná. 

Hloh pomáhá také rozšiřovat a čistit cévy, snižovat krevní tlak a celkově má zklidňující účinky. Hloh můžete, stejně jako kopřivu, konzumovat v podobě bylinného čaje, který připravíte stejným způsobem. 

Další skvělou bylinkou, která má vynikající vliv na naše cévy a stav srdce, je jmelí bílé. To už staří Keltové považovali za magické. V čem je tato bylinka výjimečná? Jmelí bílé pomáhá čistit cévy a snižovat vysoký krevní tlak. 

Nejkvalitnějším je jmelí z jabloní, dubů či borovic. Pokud si jeho účinky chcete vyzkoušet, pak nezapomeňte na jednu důležitou věc. Jmelí se užívá pouze za studena a bílé kuličky z něj nikdy nepoužíváme. 

Jmelí můžeme macerovat 30 minut ve studené vodě nebo jej užívat ve formě lihové tinktury. I řebříček obecný je skvělou bylinkou, která rozšiřuje a čistí především periferní krevní cévy. Najdete ho na každé louce. Právě v tuto dobu jsou výše zmíněné bylinky nejúčinnější. 

Zdroje: nadeje-byliny.eu, www.novinky.cz, www.prozdravi.cz