Bylinky a lymfa

Aby lymfatický systém našeho těla fungoval tak, jak je potřeba, je nutné pro to něco udělat. Základem je samozřejmě zdravý životní styl, dobrá strava a dostatek pohybu. 

S lymfatických systémem, který tvoří lymfatické orgány a lymfatické cévy, nám ale pomohou i bylinky. Věděli jste o tom? Ty navíc právě nyní mají takřka ďábelskou moc.

Tyto bylinky nejen že pročistí lymfatický systém skrz na skrz, ale také pomohou odstranit veškeré jedy pryč z našeho těla. O jaké bylinky se jedná? 

Pokud vám záleží na vašem zdraví a chcete pročistit lymfatický systém svého těla, pak rozhodně zařaďte do svého jídelníčku pampelišku. Pampeliška nebo také smetánka lékařská napomáhá detoxikaci našeho těla, pročistění lymfy a reguluje činnost sleziny. 

Pampelišku můžeme konzumovat mnoha způsoby. Můžeme ji popíjet v podobě čaje, přidat do vody jako sirup nebo můžeme využít jejích účinků v podobě tinktury nebo tablet. 

Součást jídelníčku

Další bylinkou, která je zázrakem pro náš lymfatický systém, je svízel. Svízel obsahuje velké množství látek podporujících zdraví, ozdravuje slezinu a lymfatické uzle. Konzumovat ji lze jako čaj nebo v podobě tinktury.

Bylinky na pročištění lymfy:

Zdroj: Youtube

Zapomínat bychom neměli ani na echinaceu. Tu můžete znát také pod označením třapatka. Echinacea má pro náš organismus celou řadu benefitů. Jedním z nich je podpora mízního systému a celkové posílení imunity. 

Echinaceu neboli třapatku lze konzumovat v podobě čaje, sirupu nebo ji užívat jako tinkturu. K pročištění lymfatického systému je vhodná také bříza nebo kopřiva. Obě zmíněné bylinky detoxikují nejen lymfu, ale celé tělo. 

Vhodnou bylinkou na pročistění lymfatického systému je také čekanka obecná. Kromě lymfy má čekanka jedinečný vliv na zdraví našich střev, reguluje zažívání a dokonce i tělesnou hmotnost. 

Čekanka obecná podporuje také správnou funkci našich jater.  Další bylinkou, která je vhodná k pročistění lymfatického systému, je sporýš. Sporýš podporuje správnou funkci dýchacího systému a reguluje zažívání.

Mimo to je skvělým pomocníkem nejen během menstruace, ale především v menopauze, kdy pomáhá regulovat hladinu hormonů v ženském těle. Má antioxidační účinky a podporuje správnou funkci žlučníku.

Zdroje: herbalismroots.com, www.lonestarbotanicals.com, legology.co