Beran (20. 3. – 20. 4.)

Jestli se o někom dá říci, že je ambiciózní, pak rozhodně o Beranovi. Jeho životní energie ho občas dokáže zahltit natolik, že se dostane do stresu. Ten, jak známo, s sebou nese i fyzické, především zažívací potíže. V nich zrozencům tohoto znamení uleví kardamom, ať již ve formě čaje nebo aromaterapeutické vůně. A pochopitelně se dá přidávat i do jídla.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci vyhledávají v každodenním životě klid a věci řeší s nadhledem. To je samozřejmě ideální stav věci. Jestliže se ale Býk dostane do stresu, měl by mít po ruce pytlík šalvěje. Čaj z ní připravený mu pomůže se zklidněním.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Znáte Blížence? Pokud ano, nepochybně jste si všimli, jak moc tito lidé žijí aktivním způsobem života a pořád se snaží něco stíhat. Pro ně je ideální levandule, která jim pomůže se uvolnit a zbaví je stresu.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

O Racích je známo, že to jsou velmi citliví lidé, kteří si rádi berou některé věci až moc k srdci. Jasmín jim pomůže zůstat v emocionální rovnováze a společně s heřmánkem a meduňkou najdou tolik potřebný klid.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lidem narozeným ve znamení Lva vládne oheň a Slunce. A občas jsou tyhle aspekty v jejich chování dost znát. Když totiž Lev upustí páru, je to slyšet opravdu hodně daleko. I proto by měl mít po ruce rozmarýn, který pomáhá při rozčilení. Lvi občas mívají dýchací potíže a s nimi jim pomůže měsíček lékařský.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pečlivost, pracovitost, smysl pro detail. To jsou hlavní vlastnosti Panny. Jako velká puntičkářka se neumí smířit s různými situacemi. Pro ni je vhodný fenykl, který nejenom uklidní rozjitřenou mysl, ale zamezí i fyzickým důsledkům stresu.

Váhy (23. 9. – 23. 10)

Vyrovnané Váhy oceňujeme především pro jejich pozitivní a klidnou povahu. Tuto vlastnost zesiluje růže. Věděli jste, že kromě růžového oleje si z okvětních plátků této královny květin můžete vyrobit například osvěžující růžovou vodu. Případnou životní disharmonii Váhy překonají levandulovým čajem, který jim přinese kvalitní spánek.

Štír  (24. 10 – 22. 11.)

Štír patří k vodním znamením. I když na první pohled působí možná až poněkud pasivně, má spoustu energie, kterou ale využívá ve správné chvíli. Bere si k srdci křivdy, proto by měl mít po ruce listy maliníku a šalvěj, které jeho pochyby v okolní svět rozptýlí.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Třetí ohnivé znamení je optimistický Střelec. I když se těší relativně dobrému zdraví, jeho Achillovou patou jsou játra. A s nimi mu pomáhá pampeliška. Po namáhavém dni se bude hodit čaj z tymiánu, který Střelce postaví na nohy.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi jsou sportovně založení. Proto by v jejich domácí lékárničce neměl chybět kostival, který jim uleví od následků pohybových aktivit. Jelikož si toho Kozorozi také rádi berou na svá bedra občas až moc, jejich nervy napjaté k prasknutí spolehlivě zklidní třezalka.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Pro roztěkaného Vodnáře, který žije tak trochu napřed, a koncentrace na aktuální situace mu toho zas až tak moc neříká, je vhodný rozmarýn. Ke zklidnění jeho rozlítané mysli se hodí i meduňka, chmel nebo hřebíček.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Snové Ryby se rády nechávají unést svými city. Dost věcí si berou k srdci a s tím přichází i potíže se zažíváním, na které spolehlivě funguje kmínový čaj. A pochopitelně by Ryby měly mít po ruce také levanduli, která zklidní jejich zjitřené emoce.

Zdroje: de.style.yahoo.com, www.bunte.de, www.tarot.com