Selský rozum, přirozená inteligence, pojmenování by se našlo mnoho. V zásadě jde ale o to, že některým lidem stačí málo, aby pohnuli dějinami. Jejich bystrá mysl si totiž poradí s ledasčím. Nedá se natrénovat, musíte si ji přinést s sebou na svět.

A jak poznáte ty, kterým to fakt pálí? Prvním poznávacím znakem je jejich přirozená zvědavost i snaha pochopit věci a děje kolem sebe. Jsou to obvykle lidé, kteří svými intelektuálními schopnostmi posouvají nejenom své hranice, ale jsou ohromnou inspirací pro ostatní. Podívejte se na tři znamení zvěrokruhu, která vynikají bystrou myslí.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Lidé narození ve znamení Blížence mají bystrou mysl. Velmi rychle dokážou porozumět informacím, zapamatovat si je a především dát do souvislostí. Díky této schopnosti pak zvládnou poměrně rychle a správně vyřešit řadu úkolů.

Nečekejte vědátora, který vám bude složitě vyprávět o různých věcech. Víte, proč jsou Blíženci tak oblíbení v kolektivu? Umí totiž srozumitelným způsobem předat informace, které získali jinde. Jsou to zdatní rétoři, takže svou „přednášku“ podají zcela zábavnou formou a vlastně vám ani nepřijde, že něco vysvětlují.

Blíženci neustále vymýšlejí nové nápady, plánují a jejich realizace bývají jednoduché a přitom funkční. K životu přistupují s lehkostí a svůj dar využívají jaksi mimoděk. Možná proto se jim tak daří.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Samozřejmě, že ve výčtu lidí s bystrou myslí nesmí chybět ti, kteří se narodili ve znamení Panny. Vládne jí totiž Merkur, planeta vědomého myšlení, která svým zrozencům přináší inteligenci a analytické schopnosti.

Přemýšlivé Panny jsou detailistky, které dokážou objevit chyby i tam, kde je deset před nimi nenašlo. K tomu samozřejmě přihodí i návody ke zlepšení. Její parketou je plánování. Úkol si rozfázuje na etapy, které postupně řeší, což je v procesu větších celků efektivní způsob, jak dojít správného cíle.

Budiž Pannám ke cti, že se se svým brilantním myšlením nepředvádějí. Naopak, rády stojí v pozadí a řídí věci tzv. za oponou. I to je vlastnost typická pro lidi, kteří to mají v hlavě srovnané...

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Originální a svobodomyslný Vodnář používá svou bystrou mysl k převratným nápadům a inovacím. Lidé narození v tomto znamení často vyčnívají z davu a jejich specialitou je nekonvenční řešení složitých úkolů.

Vodnářům vládne planeta Uran, která je zodpovědná za inovace, technologie a progresivní změny. Tady všude se Vodnář dokonale etabluje a zanechá svou výraznou stopu. Mimochodem, Vodnáři se občas tak moc zahloubají do svých úkolů, jejichž prostřednictvím hodlají změnit svět, až zapomenou nejenom na rodinu, ale i přátele. To je i důvod, proč bývají často označování jako kvartální introverti.

Zdroje: www.prosieben.de, www.allure.com