Mnoho lidí záhadný prostor ohromil, a dokonce i vyděsil. Hartsoe své dobrodružství zdokumentovala na TikToku, kde sdílela čtyři videa ze svého průzkumu. Ta si vysloužila desítku milionů zhlédnutí! Žena chtěla najít zdroj studeného vzduchu, který vál do jejího bytu na Manhattanu zpoza jejího koupelnového zrcadla. Rozhodla se jej proto odstranit ze zdi… Sam prolezla dírou za zrcadlem a ocitla se v zaprášeném, opuštěném bytě. Prostor byl prázdný, bez nábytku a známek života, ale bylo jasné, že v něm nedávno někdo žil. Chtěli byste zažít podobnou věc?

Podivný prostor zneklidnil lidi i policii

Jak prostor zkoumala, Samantha se stále více obávala o svou bezpečnost. Hartsoeová, oděná v masce na obličeji, s čelovkou a kladivem, vsoukala taktak své tělo do otvoru. A právě tento čin mnohé sledující vyděsil. Do bytu navíc vstoupila bez povolení a nevěděla, kdo by mohl být uvnitř. Rychle prostor opustila a zavolala na pomoc své přátele. Ti s ní byt prozkoumali a nenašli žádné známky toho, že by v něm někdo bydlel.

Incident vyvolal mnoho otázek, jak je možné, že takový prostor v newyorském bytovém domě existuje. Správcovská společnost budovy od té doby slíbila, že prostor prošetří a uzavře. Mnoho lidí se však stále diví, jak se něco takového mohlo stát.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Stavební inženýr Gene Corley v rozhovoru pro NBC News naznačil, že prostor mohl vzniknout jako pozůstatek staré výtahové šachty. „Může to být celá řada věcí, ale nejlogičtější by bylo, že jde o nějakou šachtu nebo užitkový prostor, který se už nepoužívá." Jiní spekulovali, že prostor záměrně vytvořil někdo, kdo v budově bydlí, možná za nekalými účely. Pro tuto teorii však neexistují žádné důkazy.

Jako Alenka za zrcadlem

Objev zaujal představivost lidí po celém světě. Videa od Samanthy na TikToku byla zhlédnuta milionkrát a přes noc se z ní stala tak trochu celebrita. Mnoho lidí chválilo její odvahu a zvědavost při zkoumání vesmíru, zatímco jiní vyjadřovali obavy o její bezpečnost.

Její objev je nakonec připomínkou toho, že o prostoru, který obýváme, toho stále ještě mnoho nevíme. Ať už se jedná o starou výtahovou šachtu nebo skrytou místnost, za zdmi našich domovů a pracovišť se skrývají tajemství. I když je důležité být obezřetný a uvědomovat si potenciální nebezpečí, je také vzrušující představovat si, jaká tajemství mohou čekat na svá objevení.

Hartsoeová dodala, že zatím nekontaktovala svého domácího, ale obrátila se na oddělení údržby, aby díru za zrcadlem opravilo. Podle dalších informací se později z bytu odstěhovala a údajně si našla nové bydlení. Její sledující si ji však vždy budou pamatovat jako ženu, která našla prázdný byt za zrcadlem ve své koupelně.

Zdroje:  www.nbcnews.com, www.theguardian.com