Ďábelská síla bylinných čajů

Vysoká hladina cholesterolu představuje pro dnešní populaci poměrně závažný problém. Pokud jste majiteli vysokého cholesterolu, pak vašim cévám hrozí nebezpečí. 

Cholesterol se může usazovat na stěnách cév v podobě aterosklerotického plátu a způsobovat jejich kornatění. To v praxi znamená jediné –cévy ztrácí svou pružnost. V dlouhodobém horizontu pak může dojít k jejich ucpání. 

Zde vzniká skutečně nebezpečí. Neprůchozí cévy mohou způsobit srdeční onemocnění nebo zavdat příčinu vzniku krevních sraženin. Co s tím? Začít byste měli u zdravého životního stylu. 

Zdravá strava a dostatek pohybu jsou účinnou prevencí vysokého cholesterolu. Pokud si přejete hladinu cholesterolu snížit, pak byste neměli vynechat bylinné čaje. Bylinky jsou lékem na všechno. 

S oblibou je používali již naši předci. Navíc zrovna teď disponují takřka ďábelskou silou. Jaké bylinky jsou v procesu snižování vysoké hladiny cholesterolu nejúčinnější? 

Které pít? 

Sáhnout můžete po rozrazilu lékařském. Ten vám kromě cholesterolu pomůže také s kašlem, bolestí v krku nebo při problémech s trávením. Čaj z této bylinky připravíte jednoduše. Vsypte lžičku bylinky do hrnku a zalejte horkou vodou. 

Jaká bylinka snižuje cholesterol:

Zdroj: Youtube

Nechte asi 5 minut louhovat. Vzniklý čaj můžete osladit lžičkou medu a zakápnout pár kapkami citrónové šťávy. Další bylinkou, která je skvělým favoritem v boji proti vysokému cholesterolu, je čekanka. Tato rostlinka s líbeznými modrými květy je širokospektrální bylinka, která se osvědčila také při léčbě civilizačních chorob. 

Kromě vysokého cholesterolu dokáže zklidnit rozbouřený žlučník, vyléčit močové cesty a být nápomocná při problémech se slinivkou. Síla čekanky však sahá mnohem dál. 

Popíjením čekankového čaje zamezíte zácpě a dokonale pročistíte své tělo. Čekanka má totiž detoxikační účinky. Čekankový čaj připravíte z jedné čajové lžičky sušené čekanky, kterou zalijte 250 ml vroucí vody. 

Nechte louhovat přibližně 15 minut a poté sceďte. Na snížení hladiny vysokého cholesterolu se doporučuje tento čaj popíjet až 3 krát denně. S vysokým cholesterolem vám pomůže také kopřiva. Ta kromě cholesterolu příznivě působí na vysoký krevní tlak a pomáhá při detoxikaci. 

Kopřivový čaj připravíte zalitím 3 čajových lžiček sušených listů kopřivy 350 ml vody. Vzniklou směs nechte asi 3 minuty povařit a popíjete po doušcích teplé. V případě kopřivového čaje se doporučuje nesladit. Čaj má pak větší sílu.

Zdroje: www.hermankuvherbar.cz, www.inbody.cz, serafinbyliny.cz