Jako malý sledoval filmy se Sidney Poitierem a zatoužil po herecké dráze. Zatímco jeho vzor proslul vytříbenými konverzačními dramaty a chytrými komediemi, Carl tak vysoké cíle mít nemohl. Jeho talent přece jen spočíval v něčem jiném.

Z hřiště před kameru
Na svět přišel 14. ledna 1948 v New Orleans a sotva se naučil chodit, projevoval neobyčejné pohybové nadání. Brzy se začal věnovat sportu a jeho muskulatura utěšeně rostla. Po střední škole odešel na univerzitu do San Diega, kde závodně hrál americký fotbal. Jedním z jeho spoluhráčů byl i Fred Dryer, který se později stal rovněž hercem. Diváci si ho pamatují zejména díky z krimiseriálu Hunter.

Carl se nakonec stal profesionálním hráčem, ale spokojený nebyl. „Jedno moje já bylo na hřišti, ale druhé v Hollywoodu," popsal tehdejší pocity. V roce 1974 se definitivně rozhodl vyměnit pokřik trenéra za pokyny režiséra.

Dobře věděl, že s nulovými hereckými zkušenostmi nemůže pomýšlet vysoko. Spoléhal hlavně na své svaly a díky nim se brzy dočkal úspěchu. Měl za sebou menší role ve dvou akčních filmech, když ho oslovili tvůrci Rockyho. Postavu šampiona Apollo Creeda měl původně hrát skutečný boxer Ken Norton, ale volba ve finále padla na Carla. Od snímku nikdo moc nečekal, ale stal se obrovským hitem. Weathers se objevil ve třech pokračováních a dočkal se vysněné slávy. Menší role dostal také ve sci-fi Blízká setkání třetího druhu (1977) nebo válečném dramatu Oddíl 10 z Navarone (1978).

Třetí rozvod
Jak už to bývá, náhlou porci popularity nevydrželo jeho manželství. S Mary Ann Castle se rozešel v roce 1983 po desetiletém soužití, z něhož vzešly dvě děti. Carl se o rok později oženil se Rhonou Unsell.

Po čtvrtém dílu Rockyho se od Sylvestera Stalloneho přesunul ke druhému legendárnímu svalovci. V Predátorovi (1987) si zahrál po boku Arnolda Schwarzeneggera a pak už přišel čas na první a pohříchu i poslední hlavní roli. Film Action Jackson se ale nesetkal s úspěchem a znamenal konec poměrně krátké hvězdné kariéry. Hollywood umí být štědrý i krutý.

Carl se ve světě filmu, reklamy a dabingu pohybuje dodnes, ale věhlas Apollo Creeda už nikdy nepřekročil. Nadále má blízko i ke sportu, udržuje se v kondici a je členem olympijského výboru USA.

V roce 2007 se potřetí oženil, avšak soužití se scénáristkou Jennifer Peterson vydrželo jen 17 měsíců.