Chtěla tančit

Známá pod svým uměleckým jménem Carmen Electra, Tara Leigh Patricková toužila být tanečnicí na Broadwayi. Jako šestý potomek známého kytaristy a baviče Harryho a jeho ženy zpěvačky Patricie se narodila 20. dubna 1972 v Ohiu. Chlubí se svým anglicko-irsko-německo-holandským původem po předcích. V devíti letech se dostala na výběrovou školu, kde studovala tanec a zpěv.  Pokračovala na tvůrčí střední umělecké škole, kde přibylo herectví. Kromě toho ještě navštěvovala lekce modelingu. Už během studií vystupovala jako tanečnice v různých show a školních muzikálech. Možná by dnes byla „jen“ slavná tanečnice, kdyby ji do světa showbusinessu nezavedla jiná cesta…

Do Minneapolisu

V osmnácti letech se přestěhovala za svou jedinou sestrou Debbie do Minneapolis a živila se jako modelka. O rok později přesídlila do Los Angeles a tam ji objevil zpěvák, muzikant a hudební producent Prince, kterého naprosto oslnila. Nabídl jí smlouvu jako zpěvačce, ale její první a jediné studiové album (1993) bylo téměř naprostým propadákem, a tak se zpěvem skončila. Ze spolupráce s muzikantskou hvězdou jí zůstalo alespoň jméno Carmen Electra, které jí dal, a otevřené dveře k modelingu, kde nemusela zaujmout svým hlasem, ale svým atraktivním vzhledem.

Lani McKenzie v plné kráse si při záchranné akci v seriálu Pobřežní hlídka můžete připomenout v následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Už v květnu 1996 pózovala nahá pro časopis Playboy a pak znova o rok později. Třikrát byla na obálce (2000, 2009, 2003 i s „hambatou“ přílohou). Několikrát se umístila na předních příčkách nej sexy žen světa. Své štíhlé tělo s bujným poprsím „propůjčila“ kolekcím spodního prádla a plavek, její tvář se objevila v mnoha reklamách, třeba na kosmetiku Max Factor, dále videoklipech a videohrách. Jako moderátorka zazářila v televizních show.

Je nasnadě, že ji jako sexbombu nemohl minout ani film. V roce 1997 ji poprvé mohli diváci vidět v Americkém upírovi nebo Dobrém burgerovi. Kromě seriálu Pobřežní hlídka roli Lani McKanzie ztvárnila i ve stejnojmenném filmu s podtitulkem Havajská svatba. Kromě vedlejších či epizodních rolí v TV seriálech si zahrála v pěti celovečerních filmech.

Carmen: Tara Leigh

Obrovská životní rána potkala Taru Leigh v roce 1998, když její maminka, se kterou si byly nemírně blízké, zemřela na následky zhoubného nádoru na mozku. O dva týdny poději pak život její 40leté sestry ukončil infarkt. S velkou ztrátou se vyrovnávala velmi těžce a slzy se snažila usušit neuváženým sňatkem. Po krátkém randění řekla v lasvegaské „květinové kapli“ své ano basketbalové a wrestlingové hvězdě Dennisu Rodmanovi. Manželství skončilo po půl roce. Nevydařilo se jí ani druhé, tříleté s rockovým kytaristou Davem Navarrou ze skupiny Jane’s Addiction, který svého času hrál i v Hot Chilli Peppers.

Po smrti maminky uspořádala velkou sbírku pro neziskovou organizaci Head to Hollywood, která poskytuje podporu pro lidi s nádorem mozku. Dále podporuje charitativní organizace, které pomáhají zneužívaným a opuštěným dětem, nebo charitám, které poskytují lékařskou a duševní oporu lidem, kteří trpí nemocemi, jako je třeba Parkinsonova choroba.

Dovětek krásy

Tara Leigh je autorkou knihy Jak být sexy. Dnes jako 51letá influencerka radí, jak zůstat krásná a na svém Instagramu se stále ukazuje jako nestárnoucí kráska, která dnes vypadá dokonce lépe než před lety. Tvrdí, že nikdy nepodstoupila žádné plastické operace, své mladistvé pleti vděčí každodenní péči, kvalitním hydratačním krémům a sérům s kyselinou hyaluronovou a – vodě. Aby si ji udržela krásnou, začíná den dvěma lahvemi vody, pro štíhlou linii ji pije i v noci. Za největší ničivou zhoubu pro pleť považuje kofein.

Ač je stále atraktivní modelkou a na sociálních sítích se snaží udržet jako sexy symbol, senzacechtiví paparazzi ji v létě 2023 zachytili, jak sedí před svým domem, kde vypadá sešle a unaveně. Možná se zrovna ten den jen nevyspala do růžova. Kdo ví? Ale jak je vidět, i hollywoodské „nestárnoucí“ krásky stárnou a mnohé z nich bez make-upu vypadají tak, jak vypadají.

Zdroje: en.wikipedia.org, brightside.me, www.kinobox.cz, www.uselessdaily.com, www.imdb.com