Kolem krásné Catherine vždy poletovali muži. A samozřejmě ne jen tak nějací muži. Už když jí bylo sedmnáct let, zamiloval se do ní známý režisér Roger Vadim. Ten měl zrovna krátce po rozvodu s další ikonou Brigitte Bardotte. A protože měl čuch jak na krásné ženy, tak na výtečné herečky, rozhodl se z Catherine udělat hvězdu. Nejen filmovou, ale také tu svou. 

Mezi milenci byl patnáctiletý věkový rozdíl, ale to pro lásku není vůbec žádná překážka, Catherine byla do Rogera naprosto poblázněná, že dokonce kvůli němu utekla i z domu. A netrvalo dlouho a na svět dokonce přišel jejich společný potomek. „Jsem zbrklá. Vždy si jdu za tím, co chci. Tak jsem se stala matkou. Roger byl první muž, kterého jsem milovala. Z té lásky jsem chtěla dítě. Potřebovala jsem mít to dítě,” cituje slova francouzské krásky web idnes.cz.  

Není asi žádným překvapením, že velký milovník žen Catherine se synem Christianem opustil. Odešel za jinou kráskou, kterou byla Jane Fonda. Ačkoliv to pro mladou maminku byla rána pod pás a velký šok, nevzdala se. Jen co malý synek povyrostl, vrhla se opět do víru filmování. Ačkoliv si nikdy nepřipadala tak krásná jako leckteré modelky, v roce 1965 se objevila v časopise Playboy. 

„Miluji skvělé jídlo a na konci dne dobré burgundské. Snažím se být opatrná, ale nejsem Američanka, nedělám si vždy starosti s kaloriemi a cvičením,” říká herečka, která tak dostává svému francouzskému původu. I když sama sebe nepovažovala za krásnou, byla doslova zavalena nabídkami a lidé o ní mluvily jako o nejkrásnější ženě planety.

Její slavnější sestra uhořela v autě

Catherine měla ještě starší sestru Francoise, která v tu dobu byla dokonce slavnější než ona. Francoise si zahrála s Jean-Paul Belmondem ve slavném filmu Muž z Ria z roku 1964. Z praktického důvodu, aby nebyly na herecké scéně dvě Dorléac si tedy změnila příjmení na matčino dívčí, které znělo právě Deneuve. Kdyby ale tenkrát Catherine věděla, co se stane, tento krok vůbec podstupovat nemusela. Za tři roky totiž přišla tragická událost. 

Její sestra Francoise pospíchala na letiště v Nice. Její vůz se však vymkl kontrole, sjel ze silnice a několikrát se ve velké rychlosti převrátil. Navíc začal ještě hořet, tudíž když policie chtěla identifikovat ostatky, musela to udělat podle nalezených dokladů. „Moje sestra byla krásná žena, moje nejbližší přítelkyně a moje pravá láska,” nelehce vzpomíná na nešťastnou nehodu své sestry v roce 1967. 

Vyrovnat se s obrovskou ztrátou a nesmírným smutkem jí pomáhal její tehdejší (a dodnes jediný) manžel, kterým byl anglický módní fotograf David Bailey. Tentokrát to ale nebyl on, kdo ve vztahu podváděl. Catherine podlehla kouzlu herce Clinta Eastwooda a později svedla i ženatého Marcela Mastronianniho. S tím druhým se jí dokonce podařilo otěhotnět, což byla poslední kapka pro jejího trpícího manžela. Přišel tedy rozvod. 

Po narození dcery Chiary, jejíž otcem byl právě Mastronianni, spolu byl pár ještě čtyři léta a natočili spolu i řadu filmů. Nicméně vztah také nevydržel. Pro Deneuve to ale bylo paradoxně dobře, protože toužila prorazit i za oceánem, kde jí doposud znali právě spíš jako Mastronianniho milenku. To e sjí podařilo díky reklamní kampani pro parfém Chanel No. 5.  

Maminka se dožila neobvykle vysokého věku

Diváci si jí pamatují například z filmu Hlad, kde hrála bisexuální upírku. V roce 1992 pak přišel její největší úspěch v podobě nominace na Oscara za film Indočína. Úspěchy sklízela ale také v rodné Francii, kde byla šestnáctkrát nominována na cenu César, což je právě obdoba amerických Oscarů. 

Že herečce nechybí elán a vitalita je nepochybně také díky genům. Její maminka Renée zemřela teprve nedávno, krátce před tím, než by na dortu sfoukla 110 svíček. Francouzská herečka, která i ve svých osmdesáti letech vypadá naprosto úchvatně ale hořce poznamenává, že ne vždy je krása výhodou.  

„Vím, že spousta žen na mě žárlí nebo mě dokonce nenávidí. Přitom krása mi byla vždy spíše na obtíž. Většina mužů se ke mně nedokáže chovat jako k obyčejnému člověku. Často mě osloví, až když jsou opilí, vnucují mi pomoc, i když ji nechci. Musím být podezřívavá, kdykoli o mě někdo projeví zájem. Obvykle mě chce na něco. Když ne na sex nebo na rande, tak na práci. Nebo se prostě jen touží se mnou ukázat,“ vypráví herečka, která je údajně od roku 2007 opět šťastně zadaná. Nicméně totožnost svého milého neprozradila.

Zdroje: idnes.cz, extra.cz