Online kreativní tržiště DesignCrowd, jež podporuje grafické designéry, vyhlásilo výzvu, aby umělci z celého světa zkusili celebritám pomocí Photoshopu přičarovat typické rysy neandrtálců, jako výrazné nadočnicové oblouky, ploché nosy nebo nadměrné ochlupení. Cílem bylo upozornit, že se naši bratranci od našeho druhu téměř nelišili.

Jak to dopadlo? Poznali byste slavné i po jejich proměně? Dokážete navíc uhádnout, která z fotek nebyla upravena? Otestujte se.

Will Smith

Russell Crowe

Kate Winslet

Harrison Ford

Chuck Norris

Shakira

Willem Dafoe

Daniel Craig

George Clooney

Scarlett Johansson

Pravý neandrtálec

Poznali jste, která z fotek neprošla Photoshopem? Není to jednoduché, některé proměny jsou opravdu povedené. Nebudeme vás dlouho napínat. Pod fotkou. č. 5 se neschovává slavný Chuck Norris, ale neandrtálec, jehož pozůstatky byly objeveny na nalezišti La Ferrassie ve Francii v roce 1909.

Kostra muže, jenž zemřel před 70 tisíci lety ve věku asi pětačtyřiceti let, byla téměř kompletní. Antropologové a modeláři pod vedením Jeza Gibson-Harrise se proto rozhodli, že zkusí zjistit, jak vypadal. 

Po dvou a půl měsících intenzivní práce, během níž byly doplněny chybějící fragmenty kostí, přidány svaly, vlasy a vousy, se odborníci dívali do tváře, kterou, jako by už někde viděli. „Smáli jsme se dlouho,” přiznává Harris. „Nikdo z nás nečekal, že tzv. La Ferrassie 1, jenž vstoupil do historie jako ten, podle něhož bylo potvrzeno, že neandrtálci chodili vzpřímeně, bude mít rysy jako Chuck Norris. Náhle jsme se ocitli v jednom z legendárních vtipů.” 

Zdroje: www.bbc.com, www.boredpanda.com, www.designcrowd.com, www.ceskenoviny.cz