Černý pták z Černobylu

Černobylský kos, známý také jako Černobylský moták, se objevil ještě před katastrofou v roce 1986. Svědci ho popisovali jako "velkou černou bytost bez hlavy s obrovskými křídly a ohnivě červenýma očima". Zaměstnanci jaderné elektrárny hlásili přítomnost tohoto tvora ještě několik hodin před katastrofou, přičemž se nápadně podobal slavnému Mothmanovi z Point Pleasant v Západní Virginii.

Mothman, humanoidní bytost s křídly a žhnoucíma červenýma očima, se stal legendární postavou po sérii pozorování v letech 1966-1967. První setkání poblíž bývalé muniční továrny bylo obzvláště otřesné a svědci před několik metrů velkým tvorem zděšeně prchali. Přítomnost Mothmana byla také spojovaná se zřícením Stříbrného mostu, které si vyžádalo 46 obětí.

Podobnost mezi kosem z Černobylu a Mothmanem je neuvěřitelná, což některé vede ke spekulacím, že by mohlo jít o podobné bytosti. Obě jsou spojované s podivnými událostmi, znepokojivými sny a dokonce i zlověstnými telefonáty. Ti, kteří černého ptáka z Černobylu viděli na vlastní oči, zůstali v údivu. Katastrofa však udeřila dříve, než bylo možné podniknout jakékoli kroky vedoucí k vyřešení záhady.

Varoval před zkázou

Černobylská katastrofa byla katastrofickou událostí, která poznamenala celý svět. Zatímco 134 záchranářů trpělo akutním radiačním syndromem, sovětská vláda zahájila rozsáhlé utajování a odvedla pozornost k havárii na Three Mile Island ve Spojených státech. Tento znepokojivý vzorec dezinformací sužuje svět dodnes.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Navzdory děsivému výbuchu jaderné elektrárny černobylský kos i nadále strašil v pusté toxické krajině. Někteří věří, že toto stvoření je předzvěstí smrti a zkázy, podobně jako jeho americký protějšek Mothman. Spekuluje se, že existence černého kosa byla varováním před tragédii nebývalých rozměrů.

Dr. Robert Maxwell, odvážný archeolog, který v letech 2010 a 2012 zkoumal vyloučenou zónu Černobylu, se setkal s četnými příběhy o černém ptákovi z Černobylu. Upozornil však na značnou náročnost dohledávání důkazů vzhledem k předčasné smrti většiny svědků na následky radiační kontaminace.

Zda byl černobylský kos skutečnou bytostí, nebo pouhým mýtem, se můžeme jen domnívat. I tak však zanechal v těch, jež ho znají alespoň z doslechu, trvalé trauma. Varování, které černý pták přinesl, zůstalo vzhledem ke katastrofě s velkou pravděpodobností ignorováno.

Zdroje: www.nzherald.co.nz, new-cryptozoology.fandom.com, en.wikipedia.org