První článek o "mimozemské družici" uveřejnily 14. května 1954 dvoje noviny St. Louis Dispatch a The San Francisco Examiner. Podle nich tato družice vysílala nepřetržitě rádiové signály, a byla neznámého původu. Je známo, že "černý rytíř" má polární oběžnou dráhu, což je dráha, která se používá ke studiu, pozorování a mapování Země a družic kolem ní.

Tajemný objekt ve starověku

Kovový pták ze starověku je zmíněn již ve starověkém spisu Třetí kniha Báruchova, jehož autorem je buď stejnojmenný židovský prorok, který však žil dříve, než samotný spis vznikl. Spis je datován do 1. století n. l. a zmiňuje podivného kovového ptáka, kterého autor knihy spatřil na nebi vedle Slunce. Podle autora získával pták sílu ze slunečních paprsků, a „když roztáhl svá křídla, spatřil jsem na jeho pravém křídle velmi velká písmena ze zlata.“

Pozdější badatelé si tento popis vztáhli právě na černého rytíře. Pravdou je, že získávání energie ze Slunce se velmi podobá nám dnes dobře známým solárním panelům a je možné, že podobně byl poháněn i zvláštní satelit.

Krátce z historie

Již v roce 1957 zachytil doktor Luis Corralos z venezuelského ministerstva při fotografování sovětských družic Sputniku I a Sputniku II něco zvláštního. V okamžiku, kdy družice prolétaly oblohou hlavního města Caracasu, objevil se černý rytíř. Zvláštní bylo to, že sledoval oběžnou dráhu Země v opačném směru, od východu na západ, zatímco obě družice Sputnik letěly obvykle od západu na východ. V témže roce byl tento zvláštní objekt zachycen ještě jednou.

V 60. letech 20. století pak byla družice Černý rytíř opět umístěna na polární oběžnou dráhu. V té době však již byli vědci důkladnější a vypočítali hmotnost rytíře na více než 10 tun. Černý rytíř se tak stal nejtěžší umělou družici obíhající v té době kolem naší planety. Ale nic více zjištěno nebylo.

Mimozemský objekt?

Černého rytíře považovali mnozí za záhadný mimozemský satelit. K těmto tvrzením se většinou uchylujeme, když nedokážeme nalézt odpověď. V případě černého rytíře se lidé ptali, zda není produktem mimozemšťanů, kteří přišli na Zemi studovat lidi. Černý rytíř tak dodnes zůstává pro mnohé objektem, který nebyl vytvořen lidskou rukou. Ufologové si byli jisti tím, že objekt není lidským výtvorem a může být dokonce starší než celá lidská rasa.

Tomu se samozřejmě vědecká obec bránila s tím, že je možné, že NĚJAK došlo k úniku tajných informací z tajného zdroje z letectva Spojených států. I tak ale odmítali existenci tajemného objektu. Proti nim ale hovořila celá řada shromážděných dat, jež se objevovala i po řadu dalších let.

Pravda odhalena, ale NASA mlží

Velký objev kolem černého rytíře byl učiněn v roce 1973, kdy skotský vědec Duncan Lunan zanalyzoval všechny dosud zaznamenané údaje o neznámém objektu, včetně dat od norských vědců z roku 1928, kteří zkoumali vlnové přenosy do vesmíru a odhalili neobvyklé anomálie. A Lunan na to přišel. Satelit podle něj zachycuje signál, který přichází ze vzdálenosti 300 světelných let od dvojhvězdy Izar ze souhvězdí Pastýře a stáří signálu je 12 600 let. Signál podle něj ukrývá poselství, které zatím nebylo rozluštěno a mnoho vědců celý objev odmítá.

Záhada tedy nakonec byla rozluštěna až v roce 1998, kdy odstartoval raketoplán Endeavour. Loď zamířila k Mezinárodní vesmírné stanici, aby astronauté vyfotili Zemi z oběžné dráhy. Na jedné z jejich fotografií se objevil podivný černý objekt, který prolétával nedaleko raketoplánu. Černý rytíř! Problém je, že NASA odmítá všechny tyto snímky zveřejnit a jakmile se objeví něco nového, údaje jsou NASA z webu okamžitě staženy, aby se po chvíli zase objevily, ale uměle upravené, a s vysvětlivkou, že se jedná o kus vesmírného odpadu.

Podívejte se na toto video

Zdroj: Youtube

A pak nám prozdaďte, co je tedy černý rytíř?

Zdroje:

scienceinfo.net, epochalnisvet.cz