Má vážit 10 až 15 tun, odrážet radiové vlny a vysílat podivné signály. V době jeho objevu se také zjistilo, že se pohybuje po polární oběžné dráze Země, což sovětské ani americké satelity nedokázaly. Letí prý navíc dvakrát rychleji než jakákoliv známá družice.

„To, co kolem naší planety obíhá, nemá ani tolik slušnosti, aby dodržovalo harmonogram průletu. Netušíme, kdy se objeví. Je jako duch," stěžoval si ředitel Adlerova Planetária Robert L. Johnson.

Satelit Černý rytíř

Příběh Černého rytíře začíná v roce 1899, kdy známý vědec a vynálezce Nikola Tesla zachytit zvuky pocházející z vesmíru. Objevovaly se periodicky a zohledňovaly řadu matematických konstant. Zpočátku si myslel, že přichází z Marsu. Později prý tvrdil, že je jejich zdroj blíže Zemi a vysílá je neznámá inteligence.

Spekuluje se, že v šedesátých letech minulého století byl vytvořen speciální tajný výbor, který měl za úkol Černého rytíře sledovat, shromažďovat o něm informace a studovat. Jeden z operátorů prý tehdy zachytil podivný signál, jenž vycházel přímo z tajemné družice. Ten byl později analyzován skotským astronomem Duncanem Lunanem. Podle něj byl signál informací, ukazující podrobnou astronomickou mapu souhvězdí Pastýře, kde se podle nadšenců do mimozemských civilizací nacházejí dvě obydlené planety. Poloha hvězd navíc odpovídala tomu, jak byly rozmístěny před 13 000 lety.

S teoriemi o původu satelitu se roztrhl pytel. Jeho jméno skloňovaly nejen novinové články, ale také řada sci-fi spisovatelů. Různí badatelé tvrdili, že Černý rytíř je sovětský špion nebo, že je součástí tajné americké vojenské operace.

Černý rytíř na orbitu Země

Možné vysvětlení záhady lze objevit v události z roku 1998, kdy se plukovník Dr. James Newman a astronaut NASA Jerry Ross pokoušeli na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) nainstalovat tepelné přikrývky, které by snížily energetické ztráty. Jednu z nich však technici během práce ztratili.

Zdroj: Youtube

Tuto hypotézu potvrzuje fakt, že jediné fotografie Černého rytíře pocházejí také z roku 1998. Byly pořízeny při misi STS-88, jejímž cílem byla doprava amerického modulu Unity k ISS.

Zdroj:

www.cs.wikipedia.org, www.space.com, www.thevintagenews.com, www.matrix-2001.cz