V roce 2012 se po internetu rozšířilo video zachycující údajně slavnou islandskou jezerní příšeru, které však bylo rychle odmítnuté jako podvod. Podívejte se na něj zde:

Zdroj: Youtube

Záběry zachycují dlouhého hadovitého tvora, nebo spíše jeho pohyb na hladině. Vypadá vto, že něco jako had klouže ledovcovou řekou na východě Islandu. Přítomnost mohutného neznámého tvora v jezeře by neměla být překvapením, protože islandské lidové pověsti se o tomto hadovi zmiňují již po staletí.

Mořský had v historii Islandu

Na starobylé mapě Islandu od vlámského kartografa jsou dokonce zobrazeny mořské příšery, o kterých se věřilo, že obývají okolní vody. Někteří spekulují, že cílem této mapy bylo odradit Evropany od usazování na ostrově, který si současní obyvatelé raději nechávali pro sebe.

Podle islandského folklóru pochází původ tohoto tvora od ženy, která žila v blízkosti jezera. Dala své dceři zlatý prsten a nařídila jí, aby ho vložila pod hada do své lněné truhly. Postupem času se had rozrostl natolik, že se truhla začala rozpadat. Vyděšená dívka hodila truhlu i s hadem do jezera. Nakonec se lidé o přítomnosti hada dozvěděli, protože začal útočit na lidi i zvířata, která přecházela vodu.

Jezerní příšera bude zkoumána

V roce 2012 byla obecní radou Fljótsdalshéraðu zřízena komise pravdy, která měla prošetřit pravost virálního videa zachyceného Hjörturem E. Kjerúlfem.

Většina třináctičlenné komise dospěla k závěru, že video je pravé, a potvrdila tak existenci Lagarfljótsormurinn. Hjörtur, autor videa, vyjádřil se závěry komise spokojenost. Komise také doporučila další studium jezerní příšery.

Přestože byla potvrzená reálnost legendární jezerní příšery, je důležité poznamenat, že naše jezera a oceány zůstávají z velké části neprozkoumané. Je tedy obtížné určit, jací další obrovští tvorové tyto vody obývají. Objev Lagarfljótsormurinn upozorňuje na možnost odhalení dalších tajemství skrytých pod povrchem záhadných vodních ploch naší planety.

Zdroje: www.messagetoeagle.com, thepeoplesvoice.tv, www.icelandreview.com