Hrozba střev

Z mnoha druhů jsou hlavním nebezpečím hlístice, tasemnice, škrkavky a bičíkovci. Nákaza může mít za následek příznaky jako jsou průjem, zvracení, bolesti břicha a v závažných případech úplavici. Zatímco v některých případech je lékařský zásah nevyhnutelný, existuje také domácí lék, jak se střevních červů zbavit jednou provždy. 

K šíření střevních červů přispívá požití syrového nebo nedostatečně tepelně upraveného masa z infikovaných zvířat, konzumace kontaminované vody, kontakt s výkaly nebo kontaminovanou půdou a samozřejmě nedostatečná osobní hygiena. Jakmile se tito parazité dostanou do těla, proniknou do střev, kde se rozmnožují a působí velkou neplechu.

Mezi běžné příznaky, které indikují napadení organismu střevními červy, patří kromě výše jmenovaných také celková nevolnost, nadýmání, nevysvětlitelný úbytek hmotnosti, zvýšená únava, citlivost břicha a v závažných případech přítomnost krve ve stolici. U postiženého člověka se může objevit svědění a vyrážka v oblasti konečníku a u žen i v oblasti vulvy a možnost vyměšování červů při stolici.

Co pomáhá

Při odstraňování střevních červů může pomoci několik přírodních prostředků. Skutečným zázrakem je kurkuma, která je známá především v ajurvédě svými protizánětlivými a antimikrobiálními vlastnostmi.

Jak léčit hlístice: 

Zdroj: Youtube

Kurkumu lze konzumovat samotnou, přimíchat do jídel a nápojů, jako jsou mléko a podmáslí. Pravidelné zařazení této superzdravé potraviny pomůže střevní červy nadobro vymýtit. 

Pokud kurkuma nepatří mezi vaše oblíbence, můžete vyzkoušet papáju. Papája a její semena mají antiemetické a anthelmintické účinky. Účinná může být konzumace šťávy z papáji smíchaná s medem na lačný žaludek po dobu nejméně dvou dnů.

Skvělým pomocníkem při vymýtání střevních červů je mrkev. Ta je bohatá na vlákninu a spoustu tělu prospěšných vitaminů. Pravidelná konzumace mrkve pomáhá červy nejen odstranit, ale zabránit jejich opětovnému výskytu. 

Dalším lékem na odstranění střevních červů je česnek. Pro své protizánětlivé a antibakteriální účinky může denní konzumace tří stroužků syrového česneku pomoci odstranit střevní červy a předcházet jejich výskytu.

Dýňová semínka, která obsahují cucurbitacin, mohou paralyzovat a vyplavit červy. Smíchejte polévkovou lžíci pražených dýňových semínek s vodou a kokosovým mlékem a konzumujte je každé ráno po dobu jednoho týdne.

Účinným pomocníkem na odstranění střevních červů je hřebíček. Hřebíček povařte ve vodě po dobu 5 minut, poté sceďte a šťávu popíjejte několikrát týdně. Má antiparazitární a antiseptické vlastnosti.

Zdroje: www.pristyncare.com, www.verywellhealth.com, www.wikihow.com