Zázračný česnek

Prostata je součástí mužských pohlavních orgánů. Najdeme ji u močového měchýře a močové trubice. K čemu prostata slouží? Její nejdůležitější funkcí je, že dodává tekutinu spermiím. 

Tato tekutina je patrná především během mužské ejakulace. Komplikace spojené s prostatou se dostavují s přibývajícím věkem. Prostata se zvětšuje a začíná tlačit na močovou trubici muže. 

Následkem toho mají muži nutkavou potřebu neustále chodit na „malou“. Podle odborníků, lze zvětšení prostaty dělit na maligní, tedy nádorové a benigní, tedy nenádorové. 

Zvětšení prostaty lze ovlivnit účinnými preventivními opatřeními. Důležitou součástí zdravé a optimálně „velké“ prostaty je samozřejmě zdravý životní styl. Ten se týká nejen pravidelné sportovní aktivity, ale také potravin, které konzumujeme. 

Jednou z těchto potravin, které jsou prostatě mužů vyloženě nápomocné, je česnek. Ten jistě znáte jako skvělé dochucovadlo, známý je ale také pro své aroma. 

Prevence rakoviny

Nyní se však zjistilo, že právě tato aromatická a pálivá rostlina je také skvělou prevencí rakoviny prostaty. Celkově platí, že česnek pomáhá bojovat proti jakýmkoliv problémům s prostatou. 

Léčebné účinky česneku:

Zdroj: Youtube

Je nápomocný také v prevenci močových komplikací, které s sebou zvětšená prostata přinásí. Pravidelnou konzumací česneku, nejlépe v syrovém stavu, zlepšíte urinální symptomy jako průtok moči či časté nutkání na močení. 

Odborníci se shodují, že pravidelná a hlavně dlouhodobá konzumace této aromatické rostliny může dokonce velikost prostaty změnšit. Důvodem je látka alliin, která je v česneku obsažená. 

Jakmile stroužky česneku rozdrtíte na jemnou kašičku, přemění se alliin na allicin. Allicin je látka, která dodává česneku typické „česnekové“ aroma. Tato látka však stojí také za zdravotními benefity, které nám konzumace česneku přináší. 

Jedním z těchto benefitů je i prevence zvětšené prostaty a dalších onemocnění s tím spojených. Důležitá je v tomto směru také konzumace. Pokud chcete česnek použít jako přípravek na prostatu, je potřeba ho nechat chvilku odstát. 

Kromě prevence zvětšené prostaty lze česnek použít jako přírodní antibiotikum, které pomhá zejména při respiračních a zažívacích obtížích. Obecně platí, že pravidelná konzumace česneku zlepšuje i náš imunitní systém. 

Zdroje: www.cesnek.cz, www.cpzp.cz, www.lekarna.cz