Cestování v roce 2070

Expert popsal, že cestování v roce 2070 bude zcela odlišné od současného. Lidé se možná nebudou muset potýkat s monotónním čekáním ve frontách a k ověření identity nebude nutný cestovní pas. Plně postačí fakt, že "vlastní" srdce.

Právě tlukot srdečního svalu se postará o to, aby každý věděl, s kým má tu čest. 

„Cestování v roce 2070 bude probíhat bez papírování," uvedl jeden z týmu expertů na cestování. Výzkum nechali provést pracovníci easyJet, evropské nízkonákladové letecké společnosti. Právě ti oslovili přední odborníky na cestování, aby zjistili, jak to bude s cestováním po světě za zhruba 50 let. 

Jejich závěry všechny překvapily. Za 50 let se cestování tomu součásnému vůbec nebude podobat.

Šílená vize budoucnosti

Současné podmínky cestování se nacházejí pod záštitou dlouhého čekání a tun zbytečných papírů, která jsou na něco tak obyčejného, jako je cestování, bohužel potřeba. Přesto i základní bezpečnostní kontrola nechává davy dychtivých cestujících mnohdy desítky minut čekat. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Jde o únavnou a monotónní byrokracii, kterou musíte absolvovat při každé cestě. V tomto ohledu přináší budoucí vize cestování dosti zásadní změny. Biometrické údaje se uloží na cloudu a budou k dispozici po celém světě. 

Identifikátorem lidí však nebudou otisky prstů nebo sken oční sítnice, nýbrž tlukot vlastního srdce. Nebude nutné provádět bezpečnostní kontroly, každého rozpozná speciální software a přiřadí mu požadovaný let. 

„Nebudete mít pocit, že procházíte kontrolou, přesto vás naskenují a budou sledovat každý váš krok," uvedl Dr. Patrick Dixon, předseda společnosti Global Change Ltd. a odborník na "2070: The Future Travel Report".

Problém nebude ani s balením kufru. K dispozici budou 3D tiskárny, které zaznamenají míry člověka pomocí tělesného skenu, a po příletu do cílové destinace připraví "šatník" plný oblečení, šitý na míru dané velikosti! " Odletem se vše zrecykluje a znovu vytiskne pro dalšího turistu. 

Podle experta se v roce 2070 budete moci ubytovat v podmořských hotelech. Ty vám umožní prozkoumat podzemí, vybrat si vlastní výzdobu pokoje a měnit osvětlení a měkkost postele podle svého vkusu. „Přivítá vás digitální virtuální pokojový asistent a pomůže vám s čímkoli, po čem budete toužit," dodal Dixon.

Zdroje: nypost.com, www.independent.co.uk, www.wionews.com