Vnadná četařka

I když její jméno možná není pro filmové fanoušky tak povědomé, její ikonická role ji provází dodnes. Přestože měla Adamcová ve filmu Tankový prapor pouze vedlejší roli, její přítomnost na filmovém plátně byla nezaměnitelná. Jakým směrem se Martiny život ubíral po Tankovém praporu? 

Martina Adamcová toho za svůj dosavadní život stihla poměrně hodně. Předtím, než ji režisér Vít Olmer obsadil do role vnadné četařky ve filmu Tankový prapor, Adamcová učila herectví na Lidové škole umění, pracovala jako překladatelka a byla průvodkyní turistů. Moderování v rádiu bylo další ze zkušeností, kterými si Adamcová prošla. 

Dveře k herecké kariéře ji však otevřel až film Tankový prapor. Po skončení natáčení se objevila v roli prostitutky Zrzky v kriminálním thrilleru Nahota na prodej a jako Ája Machová, spolumajitelka luxusního nevěstince ve filmu Playgirls.

Adamcová se krátce na to přestěhovala do Kanady, kde žije dodnes. V Montrealu se věnuje umělecké činnosti, kromě herectví působí jako producentka, scenáristka a režisérka. 

Dnes byste ji nepoznali

Ačkoli český filmový průmysl Adamcová opustila, vztah k němu má dodnes, i když více kritický, než kdysi. Má pocit, že kinematografie se namísto kvality zaměřuje více na kvantitu a vydělané peníze. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Martina Adamcová rozhodně nemá na růžích ustláno. Nepříjemnou zkušeností pro ni byl projekt Perfect Kiss, do kterého se pustila spolu s Lucií Vondráčkovou. Snímek však ve všech směrech propadl. 

Tehdejší manžel Vondráčkové, Tomáš Plekanec, nakonec podal na Adamcovou žalobu. Důvodem byly 3,4 miliony korun, které Adamcové na výrobu filmu zapůjčil. Adamcová tvrdila, že šlo o investici a nic nedluží. Soudní spor však zůstal nevyřešený.

Posledním filmem, ve kterém se Martina Adamcová objevila, byla komedie Hotel Limbo, kde si zahrála vedle Lucie Vondráčkové. I přes pokročilý věk si stále udržuje svůj půvab, ačkoliv by ji řada z vás dnes nejspíš nepoznala. 

Přestože se Martina Adamcová rozhodla opustit svou rodnou zemi, český filmový průmysl si ji už navždy bude pamatovat jako vnadnou četařku Babinčákovou.

Zdroje: www.csfd.cz, cs.wikipedia.org, www.ceskatelevize.cz