Četařka Babinčáková

Jakmile se řekne četařka Babinčáková, všem se okamžitě vybaví film Tankový prapor. Právě v něm představitelka Babinčákové, herečka Martina Adamcová, neváhala odhalit své tělo. 

Adamcová se tak v této kultovní komedii, přes to, že hrála pouze vedlejší roli, stala nezapomenutelnou a nepřehlédnutelnou postavou. 

Traduje se, že casting na film Tankový prapor nebyl žádný med. Režisér Vít Olmer byl přísný a na castingu se s nikým nemazlil. Potřeboval vědět, zda prsa četařky Babinčákové budou dostatečně velká a uchazečky je musely ukázat. Ani to však Martinu Adamcovou neodradilo a rozhodnutí účastnit se castingu se vyplatila. 

Martiny kariéra pokračovala i po skončení natáčení Takového praporu. Objevila se ve filmech Nahota na prodej, kde si zahrála prostitutku Zrzku nebo ve filmu Playgirls, kde se objevila jako spolumajitelka nevěstince. 

Poté však z české filmové scény na delší dobu zmizela. Dnes už Martinu na filmovém plátně téměř nevídáme. 

Kde je jí konec? 

Kromě hereckých ambicí měla Martina také další sny. Jedním z nich bylo potkat životního partnera. Osud ji spojil s mužem z Kanady, do kterého se bezhlavě zamilovala.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Vše zprvu připomínalo pohádku. Martina se provdala a následovalo stěhování do Kanady. Brzy se však ukázalo, že její manžel má problémy s drogami a gamblérstvím. Byl násilník a Martina si s ním prošla skutečným peklem.

V manželství se často choval agresivně a několikrát Martinu fyzicky napadl. Především ve chvílích, kdy vyjádřila přání manželství ukončit. 

Přesto se jí podařilo ze spárů agresivního manžela uprchnout. Oporou jí byli především přátelé a rodina. V té době si najala osobního ochránce, který se stal později jejím partnerem. 

Dnes žije Martina Adamcová v kanadském Montreálu. Založila si zde vlastní produkční a distribuční společnost Cova. Jako herečka působí jen zřídkakdy, její doménou je převážně režie a produkce. 

I když je její jméno neodmyslitelně spojeno s érou Tankového praporu a dalších českých filmů, Martina Adamcová je dnes mnohem víc než jen četařka Babinčáková. 

Naposledy si v televizním thrilleru Perfektní asistentka zahrála postavu Neanu Dobru a objevila se v kanadském romantickém filmu French Kiss.

Zdroje: www.csfd.cz, cs.wikipedia.org, www.blesk.cz