Charles Manson a jeho sekta: Jaký byl skutečný důvod jejich zběsilého vraždění?

Redakce | 15. 11. 2019

Celým jménem Charles Milles Manson byl považován za nejhoršího vraha na světe. O jeho brutálních činech, které nemají obdoby, se dodnes hovoří. Co všechno jste možná o tomto odporném stvoření netušili?

Charles Manson neměl ani předpoklady k tomu být dobrým člověkem. Narodil se totiž matce, která byla alkoholička. Když bylo Mansonovi třináct, byla odsouzena na pět let vězení za loupežné přepadení. Jako malý byl posléze umístěn do nejednoho nápravného zařízení.

Živil se všelijak. Za zločiny a krádeže aut končil častokrát ve vězení. Ještě jako puberťák měl na svědomí několik ozbrojených přepadení, podvodů a živil se i jako kuplíř. Na sklonku šedesátých let založil sektu s názvem Rodina, se kterou se dopouštěl brutálních vražd.

Charles Manson u soudu

K nejvíce medializované patří vražda manželky Romana Polanského - herečky Sharon Tate, která byla v době hrůzného činu v osmém měsíci těhotenství. Manson ji s Rodinou přitom vůbec v plánu zabít neměl. Vrah se společně Susan Atkins, Lindou Kasabian a Patricií Krenwinkel vydal k Polanského domu.

Myslel si, že nemovitost má pronajatou producent Terry Melcher, který mu odmítl vydat desku. Manson se totiž pokoušel být muzikant. Místo toho tam byla Sharon Tate s přáteli. V době přepadení Tate marně prosila o svůj život a život nenarozeného dítěte. O život přišli i všichni ostatní, co v domě byli.

To vše se muselo stát kvůli tomu, že Charles Manson věřil ve svůj hudební talent a nebyl vyslyšen. Jako mladý byl totiž posedlý kapelou The Beatles a rozhodl se, že chce být jako oni. Skončil ale v base jako všichni aktéři. Do jednoho dostali trest smrti, ale Kalifornie ho posléze zrušila. Ve vězení jsou tedy „pouze“ doživotně.

Charles Manson zemřel 19. listopadu 2017 ve věku třiaosmdesáti let. Ostatní vrazi pravidelně žádají o propuštění, ale vždy je jim to zamítnuto.