Krásná Ch.Junger: Po injekci zůstala postižená. Doktor Smrt z ní udělal atrakci

Magda Skřivánková | 6. 6. 2020
V Osvětimi skončila dívka v nemocnici a byla atrakcí pro Mengeleho. Nakonec ji nechal spálit.
V Osvětimi skončila dívka v nemocnici a byla atrakcí pro Mengeleho. Nakonec ji nechal spálit.
Otec Charlotty by se nedokázal vzdát dcery. Chtěl ji zabít sám.

Charlotte Junger měla život před sebou, bohužel nemohla popřít svůj židovský původ. Zemřela jako spousta jejich blízkých v Osvětimi, ale její cesta za smrtí byla dlouhá a trýznivá.

Otci Charlotty bylo hned po nástupu nacismu jasné, do jakého nebezpečí se jeho rodina dostala. Nestačilo mít se na pozoru, gestapo slídilo všude a dokázalo si obhájit i vykonstruovaná provinění. Jungerovi neměli čím argumentovat. Byla to typická rodina Židů, ať už zjevem nebo stylem života. Všichni moc dobře věděli, co je v Osvětimi bude čekat. Lidé jako oni nedostávali na výběr a Mengele je automaticky posílal směrem k plynovým komorám. Rodiče Charlotty se rozhodli, že nebudou přihlížet smrti své dcery. Otec pracoval jako lékař a namíchal dívce jed, který ji měl ušetřit trápení v koncentračním táboře. Bohužel času ubývalo a strach je ochromil.

Otrava z rukou nejbližších

Zatímco gestapo stálo ve dveřích, Charlottě aplikovali dávku, po které měla klidně usnout. Dostala jen část jedu a její stav se začal rychle zhoršovat. Zůstala na půli cesty mezi krásnou a zdravou dívkou a zuboženou troskou, která nevěděla o sobě ani o světě kolem. Gestapo nemělo slitování a polomrtvou Charlottu přinutili k transportu. Ve vagónu se tísnila s dalšími lidmi, všude kolem zápach, nemoci a beznaděj. Zázrak, že přežila. Lepší by pro ni ale byla smrt. Na cestě se ji snažila zachránit židovská lékařka, ale bez medikamentů toho příliš nezmohla.

"Mengeleho děvče" Viola Fischerová: Doktor Smrt v Osvětimi jí daroval život
Magazín

"Mengeleho děvče" Viola Fischerová: Doktor Smrt v Osvětimi jí daroval život

Při příjezdu do Osvětimi už nevnímala a byla v jiném světě. Tělo bylo ale stále při životě. Na první pohled ji Mengele, který jako obvykle vyhlížel vlak s novými pokusnými králíky, odsoudil ke smrti. Jako zázrakem se dostala do nemocnice. Šance na život byly mizivé, ale pro Anděla smrti byla zajímavou atrakcí, kterou chodil pravidelně navštěvovat.

Loutka v rukách sadisty

Charlotte byla nepřítomná a nedokázala vnímat realitu. Od rána do večera recitovala a dokola zkoušela tance, které si zapamatovala na hodinách milovaného baletu. Doprovázel ji její otec a ona se po každém čísle ptala, jestli se zlepšila. Už byl dávno mrtvý, jako postarší Žid neměl naději na přežití. Mengele toho ale zneužil a odpovídal jí jeho jménem. Byl Charlottou fascinován stejně jako dvojčaty, novorozeňaty, trpaslíky, liliputy nebo těhotnými ženami.

Vypadalo to, že si k ní vytvořil pouto, ale opak byl pravdou. Jen se jejím balancováním mezi životem a smrtí bavil. Měl dvě tváře. Na jedné dokázal pohladit a nechal si říkat "strýčku" a připravovat koupel a mýt záda od Artura Radvanského, na druhé uměl být jízlivý, sarkastický a nelítostný. V takovém světle ho nakonec poznala i Charlotte. Když ho omrzela a měl kejklí dost, nechal ji spálit zaživa.

Tagy Aribert Heim Auschwitz smrt