Kam se poděl Chuck Norris? O slávu už nestojí a řeší osobní problémy

Chuck Norris

Chuck Norris

Foto: profimedia

 Od největší Norrisovy slávy uběhlo spoustu let a ač vtipy ani on nikdy neumřou, herec se někam ztratil. Stáří za to ale nemůže, to zvládá líp než jiní.

Nezničitelný Chuck Norris oslaví příštím rokem kulaté osmdesátiny. K neuvěření, vždyť vypadá pořád svěže, že by si bez ostychu mohl střihnout svou nejslavnější roli a všechny akční scény. Ještě v roce 2012 se vyjímal v ansámblu Postradatelných 2, pak se ale s Hollywodem nadobro rozloučil. Za jeho náhlý odchod mohly rodinné důvody. Už v průběhu natáčení akční parodie trpěla jeho manželka Gena zdravotními problémy, které ho donutily utnout celou kariéru.

Lidský mozek - Ilustrační foto

Nesmrtelnost je na dosah. Americký startup nabízí konzervaci vzpomínek a emocí

Geně lékaři diagnostikovali revmatoidní artritidu. Na magnetické rezonanci do ní vpravili kontrastní látku obsahující gadolinium. Po proceduře se Gene zhroutila a její orgány začaly selhávat. Léčba se zkomplikovala a výdaje dosáhly astronomických 2 milionů dolarů. S problémy z injekce se Gene potýká dodnes. Norris se rozhodl zažalovat farmaceutickou společnost, která sérum vyrábí, a požaduje odškodnění ve výši 10 milionů dolarů.

Co se děje po smrti: 7 tělesných pochodů, které probíhají, i když život vyhasne

Co jste o Chucku Norrisovi možná něvěděli:

  • Norris se narodil do chudé rodiny, v níž tvrdou rukou vládl alkoholický otec. Chuck své dětství strávil pečováním o dva mladší bratry.
  • Chuckův sen bylo stát se policistou. Nakonec se přidal do armády a sloužil v Jižní Koreji.
  • Jeho pravé jméno je Carlos Ray Norris. 
  • Jeho mladší bratr Weiland po vzoru Chucka narukoval do armády. Zahynul ve válce ve Vietnamu.
  • Po ukončení armády se ocitl bez práce a bez peněz. Na zahradě matčina domu učil soukromé lekce bojových umění.
  • Otevřel si vlastní karate studio v Los Angeles. jeho nejslavnějším klientem byl Steve McQueen, který ho díky jeho umění a vlastnímu stylu boje nazvaným Chun Kuk Do přetáhl k herectví.

Nejmoudřejší citáty Jana Wericha. Dnes jsou aktuální více, než kdy jindy

Co vedlo fanoušky, aby o Norrisovi začali vyprávět vtipy? Mohly za to hlavně nerealistické až komické bojové scény. Desítku nejzábavnějších vtipů vám odvyprávíme v naší galerii.