A pokud se náhodou v přiloženém seznamu nenajdete, nic si z toho nedělejte. Rozhodně to totiž nevypovídá nic o vaší inteligenci. Pravdou ale je, že před těmito by se měli mít na pozoru hlavně muži, kteří stále žijí v bludu, že chytré ženy jsou pověra…

Vodnář (21. 1. až 20. 2.)

Ženy Vodnářky jsou vždycky o krok napřed. Velmi dobře chápou, a to i ty nejsložitější problémy. Stejně jako liška, ani ony nejsou příliš důvěřivé, proto nejprve zanalyzují situaci rychlostí blesku nebo spíš rychlostí svého nadprůměrného IQ. Maléry řeší s přehledem a chladnou hlavou.

Mnozí muži o Vodnářce prohlásí – šprtka, protože se ráda učí. Jenže tohle vzdušné znamení je pověstné svým odmítavým postojem k autoritám, tedy i učitelům. Ve skutečnosti je to tak, že své často nadprůměrné znalosti čerpají nejenom ze školy, ale také využívají různé příležitosti k sebevzdělávání.

Nutno dodat, že si jsou vědomé toho, že mají v hlavě víc, než jen „o kolečko víc“ a rády se obklopují stejně založenými lidmi. Jakmile totiž Vodnářka zjistí, že pro ni nejste rovnocennými partnery, ať již v pracovním či soukromém životě, sebere se a jde dál.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Kozorožka je chytrá v logických aspektech života. Velmi pečlivě naplánuje jakýkoli úkol, vypracuje pro něj podrobnou metodiku, takže všem ostatním už stačí jenom plnit jednotlivé kroky a ani u toho nemusí myslet, protože to za ně udělala právě Kozorožka.

Kromě toho zvládá i ty nejsložitější problémy, velmi rychle pochopí souvislosti a najde místa, kde to takzvaně drhne. Je od přírody pragmatická. Nenechá se rozptylovat detaily, emocemi, ale krok za krokem kráčí po cestě k výsledku.

Jestli vám tenhle popis tak trochu připomíná chlapa, pak se nelze divit, že se tyto dámy dobře prosazují v technických, finančních nebo obchodních profesích. Tedy všude tam, kde je třeba velmi pečlivě plánovat.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Stejně jako Vodnářky, i Štírky vynikají bystrou myslí a intelektem. Chodí po světě a doslova hltají informace, neustále se snaží něco učit a posouvat. Ženy ve Štíru umí jasně a přesně formulovat svoje myšlenky a emoce, což je pro mnohé muže nepříjemné překvapení. Nemají se totiž na co vymlouvat.

I proto je Štírka jedinečný oponent v debatách na profesionální úrovni, skvěle se s ní konverzuje v osobní rovině a nutno jí přiznat, že umí dokonale vyjednávat. Tomuto vodnímu znamení vládne planeta Pluto, která představuje transformaci a znovuzrození.

Když Štírkám o něco jde, umí být poměrně tvrdé a nasazují do boje svou schopnost číst v lidech. Jejich brilantní mozek si dá velmi rychle dohromady dvě a dvě a snadno odhalí chystaný podraz. Štírka je výjimečně inteligentní protivník, kterého není radno podceňovat.

zdroj: www.grazia-magazin.de, www.hindustantimes.com