Císařovna Sisi měla tajný intimní problém. Manželovi Františku Josefovi raději našla milenku

Natálie Borůvková | 27. 4. 2023

Císařovna Sisi byla známá svou posedlostí po dokonalém a velmi štíhlém těle. Měla však také tajný intimní problém. Aby se svým mužem nemusela sdílet společné lože a vyhnula se tak manželským povinnostem, raději Františku Josefovi našla milenku.

Milenka Františka Josefa

Císařovna Sisi zasvětila celý svůj život honbě za dokonalým a vyhublým tělem. V manželství s Františkem Josefem I. nebyla šťastná a raději utíkala z Uher, aby se tak co nejvíce vzdálila svým manželským povinnostem. I to byl důvod, proč svému muži sama našla milenku. Byla jí herečka Katharina Schrattová.

Katharina se narodila 11. září 1853 v lázeňském městě Baden u Vídně. Už jako malá věděla, že chce být herečkou. Rodiče však její záměr nejprve nepodporovali. Až po výkonu ve hře "Obstinality", kde Katharina jako patnáctiletá skutečně zazářila, nakonec ustoupili a nechali svou dceru studovat hereckou školu ve Vídni.

Příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Katharina brzy získala angažmá ve Vídni, Berlíně a Petrohradě. Jejím hlavním působištěm však byla Vídeň. Právě tam se ve 26 letech provdala za Maďara Miklóse Kisse de Ittebe. Měla jednoho syna a se svým manželem se krátce po jeho narození rozešla. 

Katharina se stala jednou z nejoblíbenějších rakouských hereček. V divadle Hofburg slavila jedno úspěšné představení za druhým. V roce 1887 ji jmenovali dvorní herečkou.

Setkání s císařem Františkem Josefem se uskutečnilo v roce 1885. Seznámili se na plese průmyslníků a Katharina rychle císaře okouzlila svou krásou. Zájmu Františka Josefa si všimla také císařovna Sisi. Byla v manželství dlouho nešťastná, František Josef ji nedával zájem, vzrušením pro něj byla víc práce, než jeho žena a Sisi s ním na oplátku odmítala sdílet lože. 

Tragický osud Sofie, neznámé a krásnější sestry císařovny Sisi. Její život skončil v plamenech
Magazín

Tragický osud Sofie, neznámé a krásnější sestry císařovny Sisi. Její život skončil v plamenech

Důvodem jejího intimního problému však byla především její posledlost dokonalým tělem a porucha příjmu potravy. Alžběta tak využila příležitosti a sama se zasloužila o to, aby ze z Kathariny stala milenka jejího muže. 

V zájmu císařovny

Sisi tak především kvůli sobě plně podporovala vztah svého manžela s Katharinou Schrattovou. Zbavila se tak manželských povinností a věděla, že se její manžel ocitl v dobrých rukou. Katharina byla pro Františka Josefa nejen múzou, ale především spřízněnou duší. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

František Josef ji zahrnoval luxusem. Koupil ji vilu poblíž Schönbrunnu. Obdarovával ji drahými dary a Katharina díky němu získala mnohé finanční výhody.

Ponižující nešťastná svatební noc císařovny Sissi. Nejhorší událost ji potkala ráno
Magazín

Ponižující nešťastná svatební noc císařovny Sissi. Nejhorší událost ji potkala ráno

Přátelství mezi nimi trvalo s jednou přestávkou až do smrti Františka Josefa v roce 1916. Nebylo však již tak intenzivní jako v Alžbětině době. Kromě Františka Josefa se Katharina Schrattová po celý život "přátelila" i s dalšími muži.

Zemřela v roce 1940. O svém intimním přátelství s císařem však nikdy nahlas nemluvila. 

Zdroje: nasregion.cz, en.wikipedia.org, secretvienna.org

Tagy Alžběta Bavorská Baden Berlín František Josef I. herec manželé Miklós Kiss milenka Petrohrad Uherské království Vídeň