Lidé, kteří se narodili ve vodních znameních mají nejčistší srdce z celého zvěrokruhu. Osobní vztahy a emoce totiž symbolizuje právě element vody. Lidé narození v tomto období prožívají všechno mnohem intenzivněji než druzí.

Mají dar empatie a umí skvěle naslouchat druhým. Tito jedinci jsou plní soucitu, překypují ochotou pomáhat a zachraňovat. Bohužel na to ale doplácí, jsou zneužiti a emočně raněni.

Když naopak padnou na dno oni, není tu nikdo, kdo by přispěchal na pomoc jim. Nejsou schopní pochopit, proč stále na svou vlídnost a dobrotu doplácejí.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci milují společnost a pohodu. Nejsou materiálně založeni, proto netouží po bohatství, ale po naplněné lásce a pravém přátelství. Chtěli by žít v harmonickém světě bez válek a utrpení. Tito zrozenci jsou velmi citliví, zejména vůči emočním zraněním.

Pokud se ocitnete v nouzi, Rak vám okamžitě přispěchá na pomoc. Je schopen vás obdarovat vším, co má, často na vlastní úkor. Pro své blízké by udělal cokoli, jen aby jim trochu ulevil v jejich utrpení. Jedinci narození v tomto hvězdném znamení milují děti, touží po nich celý život.

Na vztazích mají závislost, pokud se vyskytnou problémy, trápí se. Raci jsou velice zranitelní a křehcí, dlouho si léčí zlomené srdce. Aby byli v životě šťastní a vyrovnaní potřebují si nastavit vlastní hranice a uvědomit si svou sebehodnotu. Důležitý je pro ně pocit bezpečí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Klidné a nekonfliktní Ryby mají velké srdce, do kterého se vejde celý svět. Tito zrozenci prožívají radosti i trápení druhých, jako by byly jejich vlastní. Kudy chodí, tudy pomáhají, ať už jde o lidi, přírodu, nebo zvířata. Proto se často rozhodnou pomáhat v nějaké záchranné organizaci.

Mají velmi silnou empatii a smyls pro pravdu. Proto celý život šíří osvětu o všech důležitých tématech, která se jich dotknou. Jejich pozornost je zaměřena zejména na zvířata a děti. Výchovu vlastních dětí berou jako své poslání. Vedou své potomky k důležitým hodnotám a slušnosti.

Tito zrozenci jsou pozitivní, optimističtí a jejich touha pomáhat je nakažlivá. Dokážou motivovat lidi kolem sebe k tomu, aby taky pomáhali tam, kde je potřeba. Dokonce, i když se objeví ten největší morous, Ryba ho svou dobrosrdečností úplně převálcuje a vykouzlí mu úsměv na rtech.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Zrozenci Štíra jsou obětaví a ochotní kdykoli přispěchat na pomoc. Díky svému psychologickému nadání mají skvělý odhad na lidské povahy. Rychle dokážou odhalit křivé lidi a tím ušetří sobě i blízkým mnohá trápení. Přátelé si k nim chodí pro rady a pomoc s řešením osobních problémů.

Tito jedinci vás nikdy nenechají ve štychu. Nemají problém si na vás udělat kdykoli čas, nebo vám finančně vypomoci. Umí s pochopením naslouchat a analyzovat jádro vašeho problému. Jsou skvělí v nacházení logických řešení. Pokud někdo najde východisko z náročné situace, je to rozhodně Štír.

Ohleduplní partneři často zapomenou sami na sebe a své vlastní potřeby. Občas se ztratí v příbězích a dramatech druhých lidí a začnou se jim hromadit jejich frustrace. Jednoho dne jejich pohár přeteče a Štír vybuchne jako sopka. Měl by se naučit říct včas „dost“ a soustředit se i na sebe.

Zdroje: www.vogue.in, timesofindia.indiatimes.com