Claude Vorilhon: Jak žije vůdce záhadné "mimozemské" sekty raeliánů?

Claude jako každý správný charismatický vůdce našel spoustu následovníků.

Claude jako každý správný charismatický vůdce našel spoustu následovníků.

Foto: Koláž Šíp

Jeho jméno jste asi ještě neslyšeli, ale když se řekne raeliáni, většina lidí zpozorní. Vorilhon se v roce 1973 setkal s mimozemšťany tváří v tvář a od té doby tvrdí, že stvořili veškerý život na Zemi.

Jeho osud byl dost pestrý i předtím, než se v opuštěném kráteru sopky uprostřed Francie setkal s bytostmi z jiného koutu vesmíru.
Na svět se poprvé podíval 30. září 1946 ve Vichy, otec vyznával židovství, matka byla katolička. Claude ale k autoritám nebeským i pozemským nikdy neměl přehnaný respekt. Z internátní školy ho rodiče kvůli kázeňským přestupkům raději odhlásili. V 15 letech Claude utekl z domova, stopem dojel do Paříže, kde se tři roky živil hraním na ulici. Pak zaujal hledače talentů Luciena Morisse, který se stal jeho agentem a sponzorem. Výsledkem bylo několik písní, které se hrály v oblastních rádiích.

Claude chtěl být odmalička automobilovým závodníkem a většinu vydělaných peněz šetřil na koupi závodního stroje. V roce 1970 ale Morisse spáchal sebevraždu a benzinem nasáklý sen se rozplynul. Claude se však nevzdal, založil motoristický časopis Autopop, díky čemuž mohl vozy alespoň testovat.

Návštěva z vesmíru

Největší životní zážitek na něj ale teprve čekal – 13. prosince 1973 se setkal s mimozemšťany. Prý ho sami kontaktovali a domluvili si s ním setkání. Jejich létající stroj se zcela neslyšně snesl na dno kráteru. Pak s ním jeho posádka několik hodin francouzsky rozmlouvala a vyjevila mu skutečný původ pořádků na Zemi. Veškerý život stvořili za pomocí manipulace s DNA vesmírní inženýři zvaní Elohimové.

Klonování lidí

Claude si začal říkat Raël a o svém setkání napsal publikaci s názvem „Kniha, která říká pravdu". Tím ale fantastické zážitky neskončily: 7. října 1975 jej jeden z Elohimů vzal na svou planetu, kde se Raël setkal s Buddhou, Mojžíšem, Kristem a Mohamedem. Výsledkem byla další kniha, kde tvrdí, že mimozemšťané stvořili i všechny pozemské bohy.

Většina lidí si při četbě nebo poslechu jeho myšlenek ťuká na čelo, přesto se sekta raeliánů neustále zvětšuje a v současnosti má zhruba 100 tisíc členů v přibližně stovce zemí světa.

Nálepky kontroverzního uskupení se ale stále nezbavila. V roce 2002 raeliáni vypustili do světa zprávu, že podle mimozemského návodu začali klonovat lidské bytosti. Zvěst se ale nikdy nepotvrdila.

A Raël? Ten může být spokojený. Z peněz, které jeho sekta získala, si konečně pořídil závodní auto a na přelomu tisíciletí si za volantem užíval několik let. Samozřejmě v zájmu šíření své víry. V roce 2003 se potřetí oženil, jeho vyvolenou se stala šestnáctiletá členka hnutí Sophie de Niverville. 

Akční letáky