Claude Vorilhon: Jak žije vůdce záhadné "mimozemské" sekty raeliánů?

Tomáš Mrzena | 23. 8. 2019
Sílící odnoží raeliánů je v posledních letech feministické křídlo.
Claudovou pravou rukou a šéfkou projektu klonování lidí je Brigitte Boisselierová.
Claude jako každý správný charismatický vůdce našel spoustu následovníků.

Jeho jméno jste asi ještě neslyšeli, ale když se řekne raeliáni, většina lidí zpozorní. Vorilhon se v roce 1973 setkal s mimozemšťany tváří v tvář a od té doby tvrdí, že stvořili veškerý život na Zemi.

Jeho osud byl dost pestrý i předtím, než se v opuštěném kráteru sopky uprostřed Francie setkal s bytostmi z jiného koutu vesmíru.
Na svět se poprvé podíval 30. září 1946 ve Vichy, otec vyznával židovství, matka byla katolička. Claude ale k autoritám nebeským i pozemským nikdy neměl přehnaný respekt. Z internátní školy ho rodiče kvůli kázeňským přestupkům raději odhlásili. V 15 letech Claude utekl z domova, stopem dojel do Paříže, kde se tři roky živil hraním na ulici. Pak zaujal hledače talentů Luciena Morisse, který se stal jeho agentem a sponzorem. Výsledkem bylo několik písní, které se hrály v oblastních rádiích.

Claude chtěl být odmalička automobilovým závodníkem a většinu vydělaných peněz šetřil na koupi závodního stroje. V roce 1970 ale Morisse spáchal sebevraždu a benzinem nasáklý sen se rozplynul. Claude se však nevzdal, založil motoristický časopis Autopop, díky čemuž mohl vozy alespoň testovat.

Návštěva z vesmíru

Největší životní zážitek na něj ale teprve čekal – 13. prosince 1973 se setkal s mimozemšťany. Prý ho sami kontaktovali a domluvili si s ním setkání. Jejich létající stroj se zcela neslyšně snesl na dno kráteru. Pak s ním jeho posádka několik hodin francouzsky rozmlouvala a vyjevila mu skutečný původ pořádků na Zemi. Veškerý život stvořili za pomocí manipulace s DNA vesmírní inženýři zvaní Elohimové.

Klonování lidí

Claude si začal říkat Raël a o svém setkání napsal publikaci s názvem „Kniha, která říká pravdu". Tím ale fantastické zážitky neskončily: 7. října 1975 jej jeden z Elohimů vzal na svou planetu, kde se Raël setkal s Buddhou, Mojžíšem, Kristem a Mohamedem. Výsledkem byla další kniha, kde tvrdí, že mimozemšťané stvořili i všechny pozemské bohy.

Většina lidí si při četbě nebo poslechu jeho myšlenek ťuká na čelo, přesto se sekta raeliánů neustále zvětšuje a v současnosti má zhruba 100 tisíc členů v přibližně stovce zemí světa.

Nálepky kontroverzního uskupení se ale stále nezbavila. V roce 2002 raeliáni vypustili do světa zprávu, že podle mimozemského návodu začali klonovat lidské bytosti. Zvěst se ale nikdy nepotvrdila.

A Raël? Ten může být spokojený. Z peněz, které jeho sekta získala, si konečně pořídil závodní auto a na přelomu tisíciletí si za volantem užíval několik let. Samozřejmě v zájmu šíření své víry. V roce 2003 se potřetí oženil, jeho vyvolenou se stala šestnáctiletá členka hnutí Sophie de Niverville.