Ne všechny příběhy holt končí šťastně. Ten s opravářem, jenž našel statisícový poklad, je tomu jistě důkazem.

Opravář našel ve zdi koupelny cenný poklad

Mohl to být skutečně nález snů, který však skončil jinak, než se předpokládalo. Když opravář našel doma ve zdi koupelny cenný poklad v hodnotě vyšší než 180 000 dolarů, myslel si, že má vyhráno. Byla to ovšem mylná představa. 

Bylo to brzké dubnové ráno, když Bob Kitts našel ve starých zdech koupelny svazky ukrytých bankovek. 

Bob Kitts se totiž o tom, co našel, svěřil přímo majitelce domu. Nejprve oba oslavovali, jelikož si malovali budoucnost, jaká je po tomto nálezu čeká. Ovšem každý zvlášť.

Následně ale začala vřava, která se dala předpokládat. Nebylo jasné, zda peníze patří nálezci nebo tomu, kdo vlastní dům. A Amanda Reeceová se rozhodně nechtěla vzdát jen tak bez boje. 

Na statisícovou částku tak byli rázem dva lidé, kteří se nemohli rozhodnout, jak se rozdělí. A sláva z toho, co našli, jim rozhodně nepřišla vhod. Ještě předtím, než se o nalezenou sumu peněz začali přít, oslovili odhadce, který jim sdělil, že hodnota peněz, které našli, bude jistě vyšší než ta nominální. A to o více než jednou tolik. 

Důvodem byla vzácnost některých zejména pětisetdolarových a tisícidolarových bankovek. Byl to doslova sběratelský kousek. 

Místo zasloužené odměny prožil peklo

Prvotní nadšení z nálezu se ale rychle změnilo v nenávist. Opravář i majitelka domu si nárokovali celou sumu peněz. To ale Reeceová odmítala a chtěla dát Kittsovi pouhých 10 procent. Ten ale požadoval mnohem víc.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Protože se Kittsovi zdála tato "dohoda" nepřijatelná, vytáhl právní doktrínu o nalezení pokladu. V tu dobu ale zašel spor už tak daleko, že se dostal do místních novin a dalších médií. Začal mediální kolotoč, po kterém ale zbyly všem jen oči pro pláč. 

Reeceová vyhlásila osobní bankrot se vzniklým dluhem téměř 2 miliony dolarů. Jak se zdá, stačila většinu peněz rychle prohýřit. Kitts tak prožil peklo, o kterém se mu ani nesnilo. Zbylo mu totiž jen pár drobných. Jeho podíl činil 3 456,51 dolaru před započtením právních poplatků.

Tím ale příběh nekončil. Bylo nalezeno i 21 přímých příbuzných, kteří na poklad měli nárok. Jsou totiž v rodové linii původního majitele domu Patrick Dunneho. Ba co víc, nalezeného "dědictví" se nechtěli vzdát. Bohužel to, co zbylo a mezi kolik hlav to nakonec bylo rozděleno, bylo spíš k pláči, nežli k oslavě.

Zdroje:

www.nbcnews.com

www.nytimes.com

www.cleveland19.com