Patrick Duffy již od svých středoškolských let toužil po herectví. V roce 1971 svůj sen realizoval a získal titul v oboru herectví. Přestože se na vysoké škole potýkal s neúspěchem v podobě nemocných hlasivek, houževnatě vyučoval pantomimu a pohybové hry. Jeho cesta ke slávě začala v 70. letech v reklamě na Taco Bell a vyústila v průlomovou roli Marka Harrise ve filmu Muž z Atlantidy.

Na hercovu životní tragédii se podívejte ve videu zde:

Zdroj: Youtube

Dallaská hvězda a nečekaná tragédie

Vrchol Duffyho slávy však přišel s kultovním seriálem Dallas, kde ztvárnil milovaného Bobbyho Ewinga. Dramatický obrat nastal, když se Duffy rozhodl v sezóně 1984–1985 seriál opustit, aby se v následujícím roce vrátil v legendární scéně ve sprše. Dne 18. listopadu 1986 však došlo k tragédii, když byli Duffyho rodiče brutálně zavražděni při ozbrojeném přepadení jejich hospody, což byl mrazivý akt pomsty dvou mladých mužů.

Po této zdrcující ztrátě se Patrick Duffy obrátil k buddhismu, aby našel útěchu. Přijal buddhismus Nichiren a tváří v tvář hlubokému zármutku tak znovu našel sílu. Navzdory životním těžkostem jeho umělecký duch přetrval. V roce 2017 ho zasáhla další rána, když mu zemřela milovaná manželka Carlyn Rosserová. Duffy se však ještě velmi dlouho po její smrti považoval za ženatého muže a uctíval památku své zesnulé ženy.

Obnovení kariéry a zaměření na rodinu

Po skončení seriálu Dallas zažila Duffyho kariéra oživení díky sitcomu Krok za krokem, kde hrál Franka Lamberta. V roli Franka se pohyboval v prostředí smíšené rodiny a ukázal tak jiný aspekt rodinného života.

V roce 2012 se Duffy vrátil k roli Bobbyho Ewinga, kterou ztvárnil v obnoveném seriálu Dallas až do roku 2014. Dojímavou součástí Duffyho cesty se stalo upřímné přátelství s Larrym Hagmanem, který hrál nenáviděného zloducha a Bobbyho bratra, J. R. Ewinga.

Láska, ztráta a nové začátky

V osobním životě se Patrick Duffy stal oddaným otcem synů Conora a Padraica a sdílel 43 let manželství s již zmíněnou Carlyn Rosserovou.

Po její smrti na lásku zanevřel, ale život mu přichystal překvapení. V roce 2020 si Duffyho opět našla láska v podobě herečky Lindy Purl, což znamenalo novou kapitolu v jeho životě. Z páru vyzařuje radost, na akce chodí s úsměvem, který vypovídá o hlubokém spojení.

Nyní, v jednasedmdesáti letech, je Patrick Duffy roztomilým dědečkem, který nachází radost v každém okamžiku. Jeho životní dráha odhaluje muže, který přečkal bouře a stále nachází lásku, štěstí a naplnění. A jak dnes vypadá?

Uprostřed zkoušek a trápení přesahuje odkaz Patricka Duffyho lesklou fasádu Dallasu. Postava Bobbyho Ewinga, kdysi televizní ikony, se nyní stává symbolem houževnatosti a nezlomného ducha. Jako roztomilý dědeček Duffy nyní ztělesňuje radost z rodinného života, což je role, která mu přináší nezměrné štěstí. Odkaz Bobbyho Ewinga žije dál nejen díky jeho ikonickým výkonům, ale také hřejivým rodinným vazbám. V každém úsměvu sdíleném s vnoučaty se skrývá příběh o vítězství nad nepřízní osudu, vyprávění o lásce vítězící nad ztrátou.

Zdroje: www.onlymen.cz, en.wikipedia.org, www.closerweekly.com