Zlá Dora

Herečka Dana Hlaváčová za svou kariéru natočila desítky filmů a seriálů. Věnovala se také dabingu. Nejvíce ji však proslavila role Popelčiny nevlastní sestry Dory. Díky ní Dana i nadále zůstává v povědomí televizních diváků.

Dana Hlaváčová se věnovala herectví od mládí. Vášeň pro tento druh umění v ní vzbudil především její otec, nadšený divaldeník, který ji a její starší sestru, známou českou herečku Janu Hlaváčovou, s radostí často brával do divadla. 

Po studiu na DAMU získala Dana angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde hrála až do roku 1991. Mimo to se objevovala v dalších projektech, často se svou slavnější sestrou Janou. V seriálu Eliška a její rod si dokonce zahrály sourozenecký pár.

Přesto, že Dana svého času patřila mezi oblíbené české herečky, rozhodla se v 90. letech minulého století z filmové a divadelní scény odejít. „Chci ještě žít, ne se udřít. Ale nudu opravdu neznám,“ odůvodnila tehdy svůj odchod Dana. 

Co dělá dnes? 

Po ukončení kariéry se Dana rozhodla přestěhovat do Mladé Boleslavi a věnovat se své rodině. Její dcera Lucie Matoušková následovala matčiny stopy a stala se také herečkou. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Málokdo však odvodí, že Lucie pochází ze slavné rodiny. Jak sama řekla: „Mamka měla ten dobrý nápad, že jsem se vždycky jmenovala Matoušková, takže s Hlaváčovými si mě příliš nikdo nespojoval. Nebyla jsem oběť, ten chudák, kterého se všichni ptají, co mamka, co teta..."

Se svou sestrou, Jana Hlaváčovou, se Dana nevídá. Dokonce se nezúčastnila ani pohřbu Janina manžela, herce Luďka Munzara, který zemřel před několika lety.

Důvod jejich odcizení zůstává neznámý. Jana Hlaváčová, slavnější ze sester, k tomu kdysi řekla, že se sestrou nejsou v kontaktu od chvíle, kdy řešila zdravotní stav a na nic jiného nezbyl čas.

Dana Hlaváčová zanechala nezapomenutelnou stopu ve světě filmu a divadla. Jiří Krampol ji popsal jako skromnou a talentovanou herečku, která uměla dát najevo svůj názor. Navzdory poměrně zářné kariéře se rozhodla pro klidný život v Mladé Boleslavi. 

Dnes je Daninou hlavní životní náplní její vnučka. Ačkoli se herectví již plně nevěnuje, občas se před kamerou přece jen objeví. Naposledy to bylo v roce 2016 ve filmu Jak básníci čekají na zázrak. 

Zdroje: cnn.iprima.cz, www.blesk.cz, www.super.cz