Slavný Hercule

David Suchet se proslavil především díky své ikonické roli Hercula Poirota. Seriál na motivy Agathy Christie vysílala televize ITV v letech 1989 až 2013. Suchetova cesta do světa showbyznysu nebyla jednoduchá. Přesto si Suchet svépomocí vyšlapal cestu až na vrchol. 

Suchet se narodil v sekulární rodině. Jeho matka byla anglikánka a otec, původně Žid, se své víry nakonec zřekl. Suchetova raná léta tak měla daleko od jakékoliv podpory k lásce k divadlu. Přesto se svého snu odmítl vzdát. V roce 1970 byl svých 23 letech pevně rozhodnutý stát se hercem. Přihlásil se proto na hereckou školu, kam ho úspěšně přijali. 

Ačkoliv Suchet patřil k nadmíru pohledným mladým mužům s krásnou tváří, výraznými rysy a černými vlasy, na růžích ustláno neměl. Po skončení herecké školy se Suchet ocitl na pokraji zoufalství, když byl delší dobu nezaměstnaný. Nečekaným zvratem v jeho životě byl telefonát od Barryho Forda, agenta hledajícího nové talenty, který mu nabídl malou televizní roli. 

Suchet v té době pracoval v managementu u Moss Bros, renomovaného výrobce obleků a košil v Covent Garden. Ford tak zachránil Sucheta před zoufalstvím a vzdáním se jeho snů.

Jak vypadal zamlada?

Krátce poté se Suchet stal členem Královské shakespearovské společnosti a objevil svou přirozenou schopnost ztvárnit takřka kteroukoliv postavu. Na jevišti ho nazývali divadelním chameleonem. 

Jak moc se Suchet sžil s rolí Poirota? 

Zdroj: Youtube

Právě tato dovednost Suchetovi otevřela dveře k dalším poměrně charakterním rolím nejen na divadle, ale i v televizi a připravila ornou půdu pro to, aby ve svých 43 letech ztvárnil svou životní roli. 

Tou byl Hercule Poirot. Přes počáteční skepsi svého bratra, který ho před přijetím této role varoval, se Suchetův krok ukázal jako zlomový v jeho kariéře. Místo toho, aby se zaškatulkoval pouze v této roli, otevřel mu Poirot dveře k dalším významným nabídkám ve světě herectví.

Když Poirot skončil ve filmu Opona: Poirotův poslední případ, Suchet pocítil hlubokou ztrátu. Tato postava se mu stala drahým přítelem a loučení s ní se podobalo loučení s milovaným člověkem.

Suchet ke své kariéře řekl: „Herectví mě naučilo, jak důležitá je pokora.“ Podle Sucheta je klíč k úspěchu v tomto oboru jednoduchý: „Nestavět se na piedestal - vždycky zůstat oběma nohama pevně na zemi.“

www.csfd.cz, cs.wikipedia.org, www.imdb.com