Dějiny prostituce: Jaká byla pravidla ve středověkých domech lásky

Provozovatelka podniku bděla nad tím, aby zákazníci nepožadovali nepřípustné praktiky.

Provozovatelka podniku bděla nad tím, aby zákazníci nepožadovali nepřípustné praktiky.

Foto: Pixabay.com

Muži byli ve středověcích nevěstincích samozřejmě vítáni, ovšem existovaly i výjimky. Ke křesťanským prostitutkám se nesměl dostat žádný žid nebo muslim. Prostitutky také nesměly obsluhovat ve stejnou chvíli dva členy jedné rodiny.

S neúspěchem měli skončit také chlapci mladší 16 let, což se ale často nedodržovalo, protože prokázat přesný věk byla tehdy potíž.

Bordelmamá také musely hlásit městským úřadům, pokud do jejich podniku přišel někdo přespolní a samy dívky měly za úkol zjišťovat, který klient je obřezán.

Díky podobným hlášením dnes víme, že cizinci tvořili zhruba deset procent klientely. Bez zajímavosti není ani zjištění, že každý pátý návštěvník vykřičených domů byl duchovní. Značná část klientů vyhledávala sexuální služby pravidelně a velmi často, i když se to považovalo za velký hřích.

Ve středověkých veřejných domech to chodilo trochu jinak než dnes.

Dějiny prostituce: Jak vypadala návštěva veřejného domu ve středověku

Provozovatelka podniku rovněž bděla nad tím, aby zákazníci nepožadovali nepřípustné praktiky, třeba anální styk nebo intenzivní líbání. V nemilosti byl i orální sex, který byl považovaný za navýsost nehygienický.

Stejně jako v manželství se upřednostňovala klasická vaginální soulož v misionářské poloze, protože podle křesťanské nauky šlo o jediný možný způsob obcování. Jiné pozice se považovaly za obzvláště nepřirozené a zvrhlé, což platilo zejména pro polohu, kdy muž vniká do ženy zezadu. Stejně totiž souloží většina zvířat a člověk tím klesá na jejich úroveň.