Ženy by měly žít odděleně od mužů, protože jim nepřinesou nic dobrého, tvrdí Tao

Tomáš Mrzena | 1. 4. 2021
Taoismus znamenal všeobecné povzbuzení sexuálního života.
Některé klany chtěly sňatkem svých dětí upevnit vzniklé aliance.
Podle starodávných čínských konfuciánů byly ženy nízká stvoření.

Podle starodávných čínských konfuciánů byly ženy nízká stvoření a měly žít odděleně od mužů, protože jim nemohou přinášet nic duševně ani kulturně.

Konfuciánská morálka podporovala rodinu s ctnostnými dcerami a věrnými manželkami. Pokud tedy některé klany chtěly sňatkem svých potomků upevnit nově vzniklou alianci, zvolily svatbu podle konfuciánských zásad. Tento směr vyznávali zejména lidé z vyšších společenských vrstev a pak také úředníci na císařském dvoře nebo zaměstnanci univerzit.

Dějiny sexuality: Tajné erotické soutěže flétnistek byly snem každého muže
Magazín

Dějiny sexuality: Tajné erotické soutěže flétnistek byly snem každého muže

Naopak taoismus a tantrický směr v buddhismu popoháněl k sexuálním aktivitám a poučoval ženy, jak mají muže stimulovat svými esencemi a svou životní silou. Taoismus pracoval s teorií, že mužské semeno a ženský poševní sekret mají schopnost prodloužit život. Je-li zabráněno ejakulaci, doputuje semeno do mozku a výrazně ho posílí. Pokud dosáhne partnerka několikanásobného orgasmu, je její poševní sekret muži rovněž ku prospěchu, protože z něj prýští životodárná síla.

Taoismus znamenal všeobecné povzbuzení sexuálního života, povzbuzoval k sexuálnímu životu v manželství i mimo něj a zastával se placených sexuálních služeb. Není divu, že se mezi prostitutkami těšil velké oblibě.