Dějiny sexuality: Tajné erotické soutěže flétnistek byly snem každého muže

Tomáš Mrzena | 31. 5. 2020
Tyto ženy strávily většinu svého života studiem smyslné krásy.
Mezi ženami často vznikaly lesbické vztahy.
Tajné erotické slavnosti byly opředeny řadou mýtů.

V antickém Řecku neexistoval jediný muž, který by se tam netoužil alespoň jednou v životě dostat. Tajné erotické slavnosti auletrid, neboli takzvaných flétnistek, byly opředeny řadou mýtů, které po staletí rozněcovaly fantazii silnějšího pohlaví.

Jak víme, auletridy tvořily svébytnou skupinu řeckých prostitutek, které se nechávaly najímat jako společnice na různé společenské akce, na nichž pak tančily, zpívaly a předváděly různé artistické kousky. Sex s přítomnými byl jen možným a nikoli nutným zakončením jejich vystoupení. Dobré flétnistky údajně svou hudbou a půvabem působily na muže tak, že ze sebe trhali prsteny a házel jim je k nohám.

Není se čemu divit, tyto ženy se na svou profesionální dráhu připravovaly většinou od útlého mládí, ve speciálních zařízeních cvičily nejen zpěv a tanec, ale v pozdějším věku se zdokonalovaly také v umění milovat. Celý jejich život byl studiem smyslné krásy.

Dějiny prostituce: Co se v minulosti dělo s vysloužilými lehkými ženami?
Magazín

Dějiny prostituce: Co se v minulosti dělo s vysloužilými lehkými ženami?

Pozorovaly vlastní nahotu a srovnávaly ji s nahotou svých družek. Není divu, že mezi mini často vzplály lesbické vztahy, žily spolu i mimo práci a k mužským zákazníkům naopak byly chladné a bezcitné.

Flétnistky pořádaly i vlastní uzavřené slavnosti, kam muži neměli přístup. Dnes bychom řekli, že šlo o jakési soutěže miss. Účastnice ovšem nesoupeřily pouze v kráse, ale také v prostopášnosti, to vše před rozhodčím soudem polonahých žen. Nelze se divit, že se mladí Řekové toužili účastnit těchto orgií alespoň jako diváci. Měli ale smůlu.

Tagy Řecko