Syn slavné matky

Herec Jiří Růžička ml. pocházel z herecké rodiny. Jeho matka byla uznávaná česká herečka, Helena Růžičková a otcem Jirky byl herec, filmový produkční, asistent režie, pomocný režisér a druhý režisér Jiří Růžička st.

Nebylo se čemu divit, že i z malého Jiříka se nakonec vyklubal herec. Na konzervatoř ho nevzali a tak šel Jirka studovat střední ekonomickou školu. Jeho první filmovou rolí byl kuchtík v pohádce Tři oříšky pro Popelku, kde si tehdy náctiletý Jirka zahrál po boku své matky Heleny. 

Díky své korpulentnější postavě dostával role pohodových a vtipných mladíků. Jeho doménou byly pohádky a komedie. Svůj talent ale předvedl také v Kachyňově filmu Sestřičky, pojednávajícím o těžkém životě zdravotních sester na venkově. 

Největší slávu pak Jirkovi přinesla role tlustého Josefa v Troškově trilogii Slunce seno, kde si opět zahrál po boku své matky. 

Chátrající zdraví

Ačkoli byl Jirka hubeňoučkým, na první pohled podvyživeným miminkem, nakonec z něj vyrostl muž velkých rozměrů. Sama jeho matka uvedla, že Jirka miloval jídlo a velmi často se přejídal.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Právě jídlo a neustále se zvyšující ručička na váze se Jirkovi nakonec staly osudnými. Už v 17 letech vážil metrák, až se nakonec dopracoval ke 300 kg živé váhy. Stal se nejtěžším českým hercem. 

Morbidní obezita zapříčinila Jirkovi stále se zhoršující zdravotní stav. Prodělal infarkt a několik mozkových příhod, ve 40 letech mu praskl dvanácterník a Jirka zkolaboval. Zavolaná záchranka však 300 kg vážícího Jirku nedokázala vyprostit, zasáhnout museli hasiči. 

Hasiči Jirkovi pomáhali také v nemocnici. Chodili ho otáčet. Jirka každému z nich platil 1000 korun. Jirka strávil v nemocnici poslední 3 roky života, nakonec v pouhých 43 letech zemřel. 

Byl třikrát ženatý, má dvě dcery. Nejdůležitější ženou jeho života však byla jeho matka. Spekuluje se, že to byla právě Helena, kdo stál za jeho třemi rozvody. 

Jirku nakonec zabila obezita. Jednoduše se ujedl k smrti. 

www.csfd.cz, cs.wikipedia.org, m.magazinplus.cz