Buďte jako Sherlock Holmes!

Psychologické kvízy jsou od toho, aby potrápily náš mozek. Na základě chytrosti, důvtipu a schopnosti vnímat logiku věcí se pak dozvíme mnohé o sobě samých. Nutno podotknout, ne vždy je to jednoduché. 

Příkladem je i náš na první pohled možná jednoduchý obrázek. Je na něm člověk klečící na kolenou, kterému z břicha teče krev. Jeho plášť je celý zakrvácený a vedle, na malém stolku, jsou v baňkách různé chemikálie. 

Muž se nachází uvnitř laboratoře. To ale není to, proč tento detektivní kvíz vznikl. Muž se totiž nachází na pokraji života a smrti a my musíme zjistit, kdo je jeho vrah. Musíme být alespoň tak dobří jako Sherlock Holmes

Co dalšího na obrázku vidíte? Jistě vaší pozornosti neunikl papír povalující se ledabyle na podlaze. Je taktéž pošpiněný krví a jsou na něm napsané tři číslice: 28, 27 a 57. 

„Obyčejné číslice," řeknete si na první pohled. Věřte však, že tak úplně obyčejné nejsou. 

Znáte řešení?

Tento detektivní kvíz je zcela unikátní v tom, že ho rozluští jen ti nejchytřejší. Géniům se to dokonce povede do 9 sekund. Jak na tom budete vy? A znáte vůbec řešení?

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Náš detektivní kvíz je založený na logice. Musíte přemýšlet kreativně a jinak, aby vám došlo, že přímo před vámi je velká nápověda. Jakmile ji uhodnete, k rozluštění detektivního kvízu budete jen malinkatý krůček. 

Číslice 28, 27 a 57 jsou totiž čísla prvků, která se nachází v periodické soustavě chemických prvků. Číslice 28 tak představuje nikl, 27 pak kobalt a číslice 57 lanthan. 

Pokud si z názvu každého prvku následně vezmete jen první dvě písmena, protože každému prvku náleží dvě číslice, máte jméno vraha! Ba co víc, jste stejně dobří jako Sherlock Holmes!

Jméno vraha je tedy Nikola. Těm, kterým se to podařilo do 9 sekund, musíme gratulovat. Jsou géniové, kterým neunikne ani ten nejmenší detail. 

Lidé, kteří kvíz rozluštili do 11 sekund, disponují skvělými analytickými schopnostmi a vytrvalostí. Pokud jste kvíz uhodli do 15 sekund, máte schopnosti skvělého řešitele. 

No a vy, kteří jste náš detektivní kvíz nevyřešili, nebuďte smutní. Byl to skutečný oříšek!

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.jagranjosh.comwww.allprodad.com