www.mirror.co.uk, www.iflscience.com, www.cs.wikipedia.org

Jmenuje se James Oliver a je meziplanetárním vědcem. Jeho úkolem bylo zkoumat různé oběžnice v různém čase. Když dorazil v roce 2018 na Zemi, objevil se problém. Jeho vesmírná loď se pokazila a on tu zůstal uvězněn. 

„Moje planeta je dál od Slunce, proto máme delší rok,” řekl ve videu zveřejněném na paranormální stránce YouTube ApexTV. Jeho hlas je zastřený a hluboký. Tvář má cíleně rozmazanou. Odhalené ruce ale naznačují, že vypadá jako obyčejný Homo sapiens. 

Cestovatel z roku 6491

To, že mluví pravdu, chtěl dokázat připojením na polygraf neboli detektor lži. Varuje, že globální oteplování dosáhne kritického bodu a radí, aby pozemšťané uvalili strop na uhlíkové emise. Dále říká, že v budoucnosti bude mít každý svůj systém umělé inteligence, který rozpozná uživatele podle hlasu.

Ve videu se Oliver také svěřil, že má řadu mezigalaktických přátel. „Je to skvělá parta. Pravidelně jsme se setkávali,” smál se. „Buď přiletěli na moji planetu, nebo jsem je v rámci svých misí pro mimozemskou vesmírnou agenturu navštívil já.”

Na otázku, kdo budou příští američtí prezidenti nebo zda dojde k potyčce mezi lidmi a cizími entitami, odpovídat nechtěl. Naznačil však, že různé konflikty jsou přirozené.

Reklama pro cestovatele v čase

Řada skeptiků se shodla, že video, které momentálně již není na kanálu ApexTV dostupné, bylo vytvořeno za jediným účelem. Přitáhnout nové publikum. Argumentují tím, že pokud by se lidé někdy přemístili na jinou planetu, těla by se během několika staletí vyvinula tak, aby se přizpůsobila místním podmínkám.

Zdroj: Youtube

Dále je tu detektor lži. Ten je sice kabelem připojený k počítači, výsledky však nejsou nikdy na jeho monitoru ukázány. Zároveň i Americká psychologická asociace říká, že polygraf lze snadno oklamat. Sám o sobě nedokáže sdělit, zda sledovaná osoba lhala, odpovědi vždy vyhodnocuje člověk. Experimenty navíc ukázaly, že pokud je dotázaný skeptický nebo svým slovům opravdu věří, je test nepřesný.