Kdo hledá, ten najde, říká se. Jak se ale ukázalo, někdy najde také ten, kdo vlastně vůbec nic nehledá.

Děti si chtěly postavit stan ze starých prostěradel

Když se rodiče, běžně žijící v Paříži, za dob karantény díky pandemii Covid-19 rozhodli, že pro alespoň nějaké zachování pohodlí odjedou spolu se svými dvěma dětmi na venkov, neměli sebemenší tušení, jak velké překvapení je tam čeká. 

Stalo se tak za bílého dne, kdy se dvě děti z Francie, chtěly zkrátit volnou chvíli hrou. A tak se rozhodly, že si v rodinném domě ve městě Vendôme prachobyčejně postaví stan. Objevily ale něco, co rozhodně nečekaly. 

Hrající se děti totiž mezi prostěradly, které chtěly na stavbu stanu použít, našly zvláštní "kovové" pruty. To, že ležely schované mezi prostěradly, mělo jistě svůj důvod. Byly totiž vyrobeny z ryzího zlata. 

Našly mezi nimi poklad za 2,5 milionu

Dvě francouzské děti tak našly poklad, jehož hodnota byla vyčíslena na téměř 3 miliony korun. Snaha o zkrácení dlouhé chvíle a zahnání nudy se tak skutečně vyplatily. Stejně jako cesta na venkov, do místa, které se nachází jihozápadně od Paříže. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Venkovský klid si celá rodina tak užila zhruba asi deset dní. Poté, co děti při stavbě stanu našly poklad, mohla celá rodina na jakýkoliv odpočinek rázem zapomenout. 

Stavba pevnosti se tak stala nejlepším nápadem, který děti měly. 

Rodina se pak rozhodla, že nechá pruty ocenit. Chtěla mít jistotu, že případně nevyhodí něco, co má nějakou hodnotu. Rodiče dětí tedy oslovili Philippe Rouillaca, aukcionáře, který jejich hodnotu vyčíslil na 2 a půl milionu korun s tím, že otec dětí si myslel, že jsou to obyčejné držáky na nože.

"Původně se ale domníval, že jde o pouzdra na nože, která patří babičce," uvedl Rouillac ve svém prohlášení. 

Rouillac také dodal, že tyto dva "držáky na nože" jsou tedy ve skutečnosti zlaté tyče, z nichž každá váží více jak 2 kilogramy. Podle vyprávění rodiny se pak zjistilo, že tyto tyče zakoupila právě babička dětí na konci 70. let 20. století.

Zdroje:

www.ibtimes.com

www.cnbc.com

www.insider.com