Na královském dvoře, kde císařovna Sisi žila, probíhal velmi přísný režim dohlížející na dívčinu zdravou linii. Každé ráno se musela vážit. Služebnice hlídaly, aby měla 170cm, vážila 50kg a její obvod pasu nebyl více než 40cm. Pokud si tyto míry neudržela, následovala drsná dieta.

Posedlost krásou

Bavorská princezna to horlivě podporovala, jelikož byla přímo posedlá svou krásou. Ona sama si svou váhu hlídala třikrát denně a jednou denně si nechávala přeměřit pas, stehna a lýtka. Když jednou, v těhotenství, překročila onu hranici padesáti kilogramů o pět kilo, tak své tělo nenáviděla. (Zdroj: www.ctidoma.cz)

Pouze tekutá strava

Císařovna, manželka rakouského císaře Františka Josefa I., měla celý život podivnou zálibu v tekutinách. Pochutnávala si na vodových zmrzlinách či sorbetech. Ve velkém pila mléko, pomerančovou šťávu či vývar z několika druhů mas. Ten se podával naředěný v šálku, jako bujón. V době diety však tuto preferenci tekuté stravy dovedla do extrému.

Pro štíhlejší postavu dokázala několik dní přežívat pouze konzumováním krve z hovězího masa. A pokud si přece jen dovolila tuhou stravu, tak jedla jen syrové maso a vejce. Nebezpečnou stravu se nebála prokládat hladovkami.

V případě, kdy si přísný režim trochu povolila, jedla Sisi k snídani samé laskominy. Na jejím talíři bychom mohli najít žemličky, 110 gramů cukru, 110 gramů másla, piškoty, čokoládu či šálek mléka a smetany. (Zdroj: www.stoplusjednicka.cz)

Sportovní duch

Kromě upravené stravy musela císařovna zařadit do svého denního plánu více sportu a pohybových aktivit. Milovala rychlou jízdu na koni a také cvičila gymnastiku. K vysněné postavě ji měly pomáhat i procházky na čerstvém vzduchu v horském prostředí. Sportem mimo jiné řešila své stále se zhoršující psychické problémy. Chodila dokonce i šermovat a plavat.

Aby si ani doma nemohla odpočinout, tak ze svých pokojů dokonce odstranila židle. Nesedala si ani na hostinách, ale používala zvláštní klekátka. Aby dosáhla své vysněné postavy, silně si stahovala šněrovačky a trpěla v nich celé dny. Kromě toho spávala ve vlhkých zábalech, které ji měly rovněž dopomoci ke štíhlému pasu.

Posedlost vedla k nemocem

Z kombinace nedostatečného stravování a posedlosti sportem nemohlo vzejít nic dobrého. Císařovna Sisi pravděpodobně trpěla mentální anorexií, ke které se ještě přidala deprese a narcismus.

Výsledky jejího snažení byly nakonec zcela opačné, než si císařovna přála. Zhoršila se ji pleť, stejně tak jako zuby, které měla v katastrofálním stavu. Své nedostatky se snažila zamaskovat kosmetickými přípravky, dále tím, že si obličej pokrývala maskami z ovoce, či se úplně skrývala před veřejností. To ji však od obtíží nepomohlo.

Objevovaly se i nehezké otoky, královnu nejvíce rmoutil její opuchlý obličej. „Její veličenstvo je tak napuchlé, zvláště po ránu, i oči má zase tak oteklé a podobně i celé tělo,“ líčila její vzhled komorná Marianna Meisslová.

Na sklonku života se kvůli svému strachu o svou krásu nechtěla bavorská princezna ani fotografovat. Alespoň na snímcích tak vypadá stále mladá a krásná, přesně tak, jak si přála. (Zdroj: epochalnisvet.cz)