Video: Rybář vytáhl z řeky monstrózní prehistorickou rybu. Tvor se k němu choval zvláštně

Jarouš M Komořanský | 20. 4. 2023

Každý rybář s láskou a hrdostí zveličuje svůj úlovek. Někteří ale skutečně nemusejí. Například Yves Bisson, kanadský rybář v Britské Kolumbii ulovil skutečně obří úlovek. Vytáhl z řeky monstrózní prehistorickou rybu. Šlo nejen o nejneuvěřitelnější úlovek jeho života, ale obecně o kolosální úspěch.

Takto obrovští jeseteři se někdy skutečně stanou kořistí šťastného rybáře, nejedná se o světově unikátní úlovek. I proto se obřím jeseterům přezdívá "živí dinosauři". Podle zpráv je jeseter jedním z nejstarších druhů ryb na světě, který pochází z prehistorických dob a je známý svou obrovskou velikostí a dlouhověkostí. Podívejte se na toto video:

Do skupiny jeseterů patří asi 29 prehistorických ryb, které se poprvé objevily v průběhu triasu, před 245-208 miliony let. Od té doby, stejně jako žraloci, tyto ryby nedoznaly mnoha významných evolučních změn. Jeseteři neohrožují člověka a mají bezzubou tlamu. Předpokládá se, že se může dožít až 100 let a některé ryby mohou dorůstat délky až 6 metrů.

Ucítil jsem ránu a pak mě obklopila tma: Mrazivá výpověď potápěče, kterého spolkla velryba
Magazín

Ucítil jsem ránu a pak mě obklopila tma: Mrazivá výpověď potápěče, kterého spolkla velryba

Životní úlovek

Bissonův kamarád celý „lov“ a vytažení úlovku zmapoval na kameru. Video se dostalo na sociální sítě a během velmi krátké doby se stalo populárním na Twitteru i TikToku. Podle Bissona to byl jeden z největších jeseterů, které kdy viděl.

Tato ryba měřila téměř 4 metry a vážila kolem 260 kilogramů. Yves Bisson tak skutečně chytil nejneuvěřitelnější úlovek svého života. Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Rybář popsal okamžik ulovení monstrózní ryby jako mimořádný zážitek: Byl to boj, než jsem ji vylovil, a když jsem konečně uviděl její velikost, nemohl jsem uvěřit vlastním očím." Na populárním videu se šťastný rybář, který je zároveň i odborníkem na jeseterovité ryby vyskytující se v kanadské řece Fraser, pokouší nasměrovat hlavu obří sladkovodní ryby směrem na kameru, aby se náležitě pochlubil.

Vědci našli na Sahaře ostatky obřího monstra. M-rex byl smrtonosnější než T-rex. Podívejte se!
Magazín

Vědci našli na Sahaře ostatky obřího monstra. M-rex byl smrtonosnější než T-rex. Podívejte se!

Stoletý pravěký jeseter

Bisson věří, že jeho chycené monstrum je staré neskutečných sto let. Pravda je, že i díky dlouhověkosti jsou jeseteři kvůli svým počátkům v jurské éře označovaní za živé dinosaury. Tento měl však štěstí. Ryba neskončila na talíři a byla puštěná poté, co ji po odchytu a změření rybáři označili čipem RFID. Zajímavé je, že podle jejich zjištění nebyl tento jeseter nikdy předtím ulovený.

Rybář se navíc svěřil, že obří jeseter se po ulovení choval podivně, což v něm zanechalo nepříjemný pocit. Vysvětlil: „Poté, co jsem ji vytáhl z vody, začala ryba vydávat zvláštní zvuky, skoro jako by se mnou komunikovala. Jako by se mi snažila něco říct a já si nemohl pomoct, ale trochu mě to vyděsilo."

Jeseteři jsou dále známí svými kostěnými štítky a dlouhými čenichy, které používají k hledání potravy v říčním korytě. Možná i to jejich znalce vyděsilo?

Zdroje: www.sturgeonhunter.com/, www.thehansindia.com, ftw.usatoday.com

Tagy Britská Kolumbie ryby TikTok Twitter