Zanedlouho po zahájení vykopávek odhalil tým vědců řadu hrobů se zachovalými kostrami asi 140 cm vysokých humanoidů. Těla měla neobvykle velké hlavy. „Čí lebka je tak masivní?" zeptal se jeden ze studentů. „Možná je to kostra gorily," přemýšlel jeho kolega. „Kdo by však pohřbíval opici?"

Tato otázka visela ve vzduchu jako těžký mrak. Na profesorův pokyn začali mladí archeologové jeskyni prohledávat důkladněji. Žádné další hroby se však nenašly. V jednom místě, v okruhu asi dvou metrů, ale vykopali kamenné disky. Na nich byly vytesány obrázky Slunce, Měsíce, ptáci a stromy. Dohromady jich bylo 700.

Disk Dropa

Profesor Chi Puti se do Pekingu vrátil asi se stovkou kusů. Spolu s kolegy zjistil, že jsou staré až 12 tisíc let. Ploché kameny měly kromě obrázků vyryty text tvořící spirálu postupující od okraje až k osmi centimetrovému otvoru v jejich středu. Dvacet let se je snažili badatelé přeložit, avšak bez výsledku.

V roce 1958 se kameny Dropa dostaly do rukou výzkumníkovi Tsum Um Nuiovi. Po téměř čtyřech letech oznámil, že tajemné znaky připomínající hieroglyfy rozluštil. „My Dropové přistáváme na své lodi. My a naše děti se v této jeskyni schováváme už deset dnů. Když se o pár dní později potkáváme s místními, snažíme se s nimi komunikovat. Jde to gesty." Další část textu mluví o zármutku obyvatel hor, příslušníků kmene Ham nad tím, že mimozemská loď ztroskotala a její pasažéři se nemohou vrátit domů.

Po zveřejnění překladu se zvedla vlna nevole. Laická i odborná veřejnost se vědci vysmála. Ten měl, z celého srdce uražen, opustit Čínu a odstěhoval se do Japonska. Později se však ukázalo, že muž jménem Tsum Um Nui nikdy nebyl spatřen a před zveřejněním kontroverzní studie žádný jiný článek nepublikoval. Nikdo doteď netuší, kdo byl a odkud se vzal.

Záhadné kameny Dropa

Na podivné disky se zapomnělo až do roku 1984, kdy se rakouskému inženýrovi Ernstu Wegererovi podařilo dva kousky, umístěné v muzeu Bampo v Xianu, vyfotografovat. Snímek je však tak nekvalitní, že na něm nejdou rozpoznat žádné rytiny. V roce 1994 muzeum oznámilo, že artefakty zmizely neznámo kam.

Zdroj: Youtube

V roce 1986 se objevily zprávy, že kameny zkoumá tým ruského vědce Vjačeslava Saizeva. Ten provedl několik experimentů. Ty prokázaly, že disky jsou vyrobené ze žuly, jež obsahuje mnohem více kobaltu, než je na Zemi běžné. Podle expertů před 12 tisící lety neexistovala žádná metoda, která by umožnila do tak tvrdého materiálu rýt.

Od té doby se po záhadných discích jakoby slehla zem. Současní archeologové nedokáží říct, zda skutečně existují nebo v minulosti existovaly. Mnoho vědců si myslí, že čínská vláda, jež netoužila po rozruchu, artefakty raději ukryla a zahladila všechny stopy.

Zdroj:

www.neveda.cz, www.enigmaplus.cz, www.mysteriesrunsolved.com