Nudná babička

„Nudní lidé… mluví jen o svých vnoučatech. A je nudné dívat se na všechny ty rodinné fotografie…“ uvedla loni neuvěřitelně nestárnoucí Jane Seymourová alias Dr. Quinnová v souvislosti s uveřejněním fotky se svými vnoučaty na svém Instagramu. Je-li něco, na co je tato herečka neskutečně hrdá, pak to jsou její čtyři děti a vnoučata, a je nesmírně šťastná, že patří mezi ty „nudné“ babičky, které se „nudně“ chlubí svými vnoučaty.

„Doktorka Quinnová“ údajně prožila románek s o deset mladším Joe Landem – filmovým Byronem Sullym, v každém případě má za sebou čtyři manželství. První dvě v 70. letech trvala jen krátce, z třetího (1981-1992) s podnikatelem Davidem Flynnem má dceru Katherine (*1982), která je jí velmi podobná, a syna Seana (*1985). V roce 1993 se provdala za herce Jamese Keacha. S ním má dvojčata Johna Staceyho a Kristophera Stevena (*1995). Vnoučátka Rowan (10), Wilou (9) a Luna (7) jsou děti její dcery.

Jako doktorku Quinnovou si můžete Jane připomenout v následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Ikonická Jane

Jméno ikonické herečky je Joyce Penelope Wilhelmina Frankenbergová. Jane Seymour, si zvolila jako své umělecké jméno s odkazem na Londýn, kde se 15. února 1951 narodila, i jako poctu třetí manželce Jindřicha VIII. Její otec byl věhlasný gynekolog, matka holandské původu zdravotní sestra. Jane proto strávila část dětství u babičky v Nizozemí, mluví plynně holandsky a francouzsky. Původně chtěla být baletkou, tančila v ruském baletu Kirov a měla angažmá v maďarském Národním baletu. K filmu se dostala jako komparzistka v muzikálu. Když se ucházela o svou první roli ve filmu, nedostala ji, protože má každé oko jiné – jedno hnědé, druhé zelené. Její agent jí prý tehdy řekl, že jednou kvůli tomu bude slavná, ač za svou slávu zcela jistě vděčí svému talentu.

Za roli doktorky Quinnové získala Zlatý glóbus, jednu ze svých mnoha cen. Prý ji původně hrát nechtěla, vzala ji jen proto, že byla tehdy po rozvodu na mizině, neměla ani dům, jen dvě děti. Dnes má Jane svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a je držitelkou Řádu britského impéria.

Mimo filmové kamery

Jane je bezesporu obrovský talent i mimo kameru. Založila nadaci Open Hearts s motem „Mějte srdce otevřené a láska si do něho vždy najde cestu“. Je autorkou několika knih, maluje akvarely, které prodává v galeriích. Kromě toho pod značkou Jane Seymour Designs navrhuje šperky, módní a bytové doplňky i nábytek. I mimo veřejná vystoupení vždy nosí nějaký náhrdelník ze své kolekce šperků Open Hearts, aby propagovala lásku. Její jméno je spjaté s mnoha finančními sbírkami, je velvyslankyní neziskové organizace na pomoc obětem zneužívání a zanedbávaných dětí.

Občanství Spojných států získala v roce 2005. V roce 2018 potřetí pózovala pro časopis Playboy a stala se tak jeho nejstarší modelkou. V něm se i svěřila, že v 70. letech chtěla s herectvím skončit, protože ji obtěžoval nejmenovaný filmový producent.

Zdroje: www.tvfestival.com, parade.com, www.sheknows.com, en.wikipedia.org