Vědec objevil na kamenech záhadné staré šifry. Zjevují se jen v noci

Natálie Borůvková | 29. 8. 2022

Tajemné vzkazy vytesané do kamenů způsobily, že se archeologové snaží rozluštit důvod jejich vzniku. Navíc se tyto záhadné šifry objevené na dolmenech zjevují pouze v noci.

Nové archeologické důkazy naznačují, že starověký kamenný monument nedaleko Davidstowu byl v rané době bronzové používán k měsíčním rituálům. Mohl by tak překonat Stonehenge jako "nejvíce zdobený kámen v jižní Británii".

Vědec objevil na dolmenech záhadné šifry

Cornwallská archeologická společnost nalezla nové důkazy, které naznačují, že "Quoit" v Hendraburnicku, který se nachází nedaleko Davidstowu, byl v pozdním neolitu a době bronzové používán k rituálům nebo obřadům při měsíčním svitu.

Práci na Hendraburnick Quoit financovala a provedla Cornwallská archeologická společnost pod vedením Dr. Andyho Jonese, archeologa z Cornwallské archeologické jednotky, a Toma Goskara z Penzance, archeologa se specializací na využívání digitálních technologií k hledání nových důkazů v artefaktech z minulosti.

Dr. Jones o nových důkazech řekl: "Jsme opravdu potěšeni. Je to něco, o čem víme už poměrně dlouho, ale je to opravdu, opravdu dobré. Skutečně pozoruhodný nález. Především pro jižní Británii."

Zjevují se jen v noci

Na starobylém britském náboženském místě tak byly nalezeny záhadné vzkazy, které jsou viditelné pouze v noci.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Vědci se nyní snaží zjistit, proč tyto rytiny vznikly a jaký je vlastně jejich význam.

Archeologové tak pod vedením Jonese objevili více než 100 rytin na kamenech. Všechny navíc měly tvar sekery, které se přezdívalo "quoit".

Místo, které se k záhadným rituálům používalo v rané době bronzové, tak symbolizují křemenné bloky, které se během těchto slavností rozbíjely.

"Během terénních prací vyšlo najevo, že skalní umění je mnohem rozsáhlejší, než se původně myslelo, a že je nejzřetelnější při pohledu za slabého slunečního světla z jihovýchodu nebo za svitu měsíce," sdělili vědci.

Proč se při těchto nočních rituálech používal a rozbíjel právě křemen, vědci stále zkoumají.

Vědci udělali scan Stonehenge. Zásadním způsobem změnil pohled na starou záhadu
Magazín

Vědci udělali scan Stonehenge. Zásadním způsobem změnil pohled na starou záhadu

"Fotogrammetrický záznam odhalil, že jde o nejvíce zdobený kámen v jižní Británii, a naznačuje, že spíše než že by bylo umění předem naplánováno, přibývalo v průběhu času."

Starověké kultury často spojovaly tmu s různými "nadpřirozenými" událostmi. Hendraburnick Quoit tak mohl skutečně být místem, kde se konaly zvláštní pohanské náboženské obřady.

Zdroje:

nypost.com

www.archaeology.org

www.archaeology.org

Tagy Penzance rituál Stonehenge Velká Británie